Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ США (друга половина ХХ століття)

МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ США (друга половина ХХ століття)

Назва:
МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ США (друга половина ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БЕЛЬМАЗ Ярослава Миколаївна
УДК 37.034.556
МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ США
(друга половина ХХ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Горлівському державному педагогічному інституті іноземних мов Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор
АЛФІМОВ Валентин Миколайович,
Донецький національний університет,
декан факультету перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних педагогічних працівників.
Офіційні опоненти | доктор педагогічних наук, професор
ВАХОВСЬКИЙ Леонід Цезаревич,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
декан історичного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент
ПАНАСЕНКО Елліна Анатоліївна, Слов’янський державний педагогічний університет, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа | Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, кафедра загальної педагогіки, Міністерство науки і освіти України.
 
Захист відбудеться 22 вересня 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01. у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий 22 серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми дослідження. Майбутнє української нації, її інтеграція у європейський та світовий простір значною мірою залежать від рівня духовної культури молодого покоління. Проте, у шкільній практиці можна спостерігати розбіжності між знаннями учнів моральних норм і принципів (як правило, на інформативному рівні) та їх реальною поведінкою. У зв’язку з цим згідно з Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті, Указом Президента України „Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян” пріоритетними завданнями виступають гуманізація та гуманітаризація системи освіти, що має сприяти вихованню духовності та підвищенню моральної культури підростаючого покоління. Українське суспільство має гостру потребу у підвищенні ефективності вітчизняної системи морального виховання.
Ступінь моральної вихованості підростаючого покоління серйозно хвилює сьогодні батьків, громадськість, уряди в багатьох країнах. Проблема підвищення ефективності морального виховання є стрижневою у світовій педагогічній практиці. Вона активно розробляється і педагогічною наукою США. Наука і освіта в цій країні розвиваються в досить сприятливих умовах, не перебуваючи під контролем держави або будь-якої партії. Американська педагогіка відзначається своєю практичною спрямованістю та експериментальною базою. У багатьох американських школах накопичено достатній досвід морального виховання учнів, що базується на таких основних принципах американського суспільства, як повага до особистості, її прав, до її самостійного і вільного вибору, індивідуалізм, вільний саморозвиток тощо. Тому врахування багаторічного досвіду практичної реалізації принципів демократії і гуманізму у вихованні учнів у цілому, і у моральному вихованні зокрема, має важливе значення для процесу гуманізації і демократизації освіти України.
Однак в організації морального виховання в школах США є серйозні й складні проблеми. Деякі з них співзвучні з відповідними проблемами української школи. В умовах глибокої кризи духовності й моралі значної частини американської молоді проблема морального виховання в загальноосвітніх школах США перетворилася у національну. Зростання підліткової злочинності, наркоманії стимулювало проведення різних досліджень у сфері оптимізації морального виховання, що знайшло своє відбиття у Законі США „Національні цілі освіти – 2000”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ США (друга половина ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок