Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ХОЛЕЦИСТОкіНІНУ ОКТАПЕПТИДУ (26-33) ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ (експериментальне дослідження)

ЛІКУВАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ХОЛЕЦИСТОкіНІНУ ОКТАПЕПТИДУ (26-33) ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ (експериментальне дослідження)

Назва:
ЛІКУВАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ХОЛЕЦИСТОкіНІНУ ОКТАПЕПТИДУ (26-33) ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
\bookfoldsheets0АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
Красько Микола Петрович
Удк 616.379-008.64-092.9;615.244
ЛІКУВАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ
ХОЛЕЦИСТОкіНІНУ ОКТАПЕПТИДУ (26-33)
ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ
(експериментальне дослідження)
14.03.05 – фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармакології та медичної рецептури
Запорізького державного медичного університету МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Крайдашенко Олег Вікторович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри клінічної фармакології, фармації та фармакотерапії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Войтенко Георгій Миколайович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. Шупика МОЗ України, завідувач секції клінічної фармації кафедри технології ліків та клінічної фармації;
кандидат медичних наук, старший науковий співробітник Ховака Віталій Васильович, Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка АМН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа
Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра фармакології та медичної рецептури.
Захист відбудеться “15” _березня_2006 р. о 15 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
Автореферат розісланий “10” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук ДАНОВА І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Результатами багатьох досліджень показано, що препарати, які застосовуються для лікування цукрового діабету I типу, нездатні повністю попереджувати розвиток його ускладнень (J. Barry, 2005; E.Winifred, 2005). Замісна терапія інсуліном дозволяє нормалізувати рівень глікемії (протягом доби при використанні пролонгованих форм), відстрочити розвиток полінейро – та ангіопатій, однак має певні недоліки (M.Anita, 2005; E. Steven, 2005). Інсулінотерапія застосовується довічно (може змінюватись тільки вид інсуліну) з урахуванням вікових особливостей, психоемоційного стану хворого, дози, режиму призначень і не є ідеальною по відношенню до розвитку ускладнень і прогнозу захворювання (WHO. Fact sheets, 2002).
Тому, окрім замісної терапії, при цукровому діабеті використовують патогенетичні препарати та симптоматичні засоби (М.І. Балаболкін, 2000; В.В. Ховака, 2005). Однак такий підхід не завжди є достатньо ефективним, тому що при цьому відсутній захист в-клітин панкреатичних острівців від ураження аутоантитілами, продуктами вільнорадикального окиснення та прискорених процесів апоптозу (Т.В. Мохорт і ін., 2000).
В зв’язку з цим є актуальним пошук засобів з поліфармакологічною активністю, які, з одного боку, підвищують активність інсуліну, а з другого - нормалізують функції життєво-важливих органів і систем. Одним із таких засобів може бути холецистокінін.
При вивченні цукрового діабету різними дослідниками (D. Saphier, 1986; Yuan C.S., 2000; Ю.М. Колесник та ін., 2004) було звернуто увагу на те, що метаболічні процеси призводять до змін вмісту пептидів в крові і гіпоталамусі у експериментальних щурів, в тому числі і холецистокініну (M.G. Butler 2000; Hosotani R. et al., 2004). Встановлено, що його концентрація в паравентрикулярному ядрі гіпоталамусу змінюється в різні фази травлення і корелює з рівнем глюкози та інсуліну в крові, а сам пептид модулює активність нейронів вентромедіального ядра гіпоталамусу (ВМЯГ) і чинить вплив на споживання їжі у якості анорексигенного агента. В ряді робіт визначено роль ВМЯГ в механізмах центральної регуляції секреції інсуліну (А.В. Абрамов, 1998; Z. Xu et al., 2001; М.О. Орловський, 2004). Холецистокінін може синтезуватися в нейросекреторних клітинах нервової системи і в І-клітинах шлунково-кишкового тракту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛІКУВАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ХОЛЕЦИСТОкіНІНУ ОКТАПЕПТИДУ (26-33) ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок