Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Генетичні механізми регуляції біосинтезу ландоміцину Е у штамУ Streptomyces globisporus 1912

Генетичні механізми регуляції біосинтезу ландоміцину Е у штамУ Streptomyces globisporus 1912

Назва:
Генетичні механізми регуляції біосинтезу ландоміцину Е у штамУ Streptomyces globisporus 1912
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,54 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут молекулярної біології та генетики
РЕБЕЦЬ Юрій Васильович
УДК 575.224+577.21
Генетичні механізми регуляції біосинтезу
ландоміцину Е у штамУ
Streptomyces globisporus 1912
03.00.22 – молекулярна генетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі генетики та біотехнології Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, доцент
Федоренко Віктор Олександрович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри генетики та біотехнології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Мацелюх Богдан Павлович,
Інститут мікробіології та вірусології
імені Д.К. Заболотного НАН України,
завідувач відділу генетики мікроорганізмів;
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Кучук Микола Вікторович,
Інститут клітинної біології та генетичної
інженерії НАН України,
заступник завідувача відділу генетичної інженерії.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України, кафедра загальної та молекулярної генетики, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 25 жовтня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано 23 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В. Підпала
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема пошуку нових антибіотичних речовин є однією з найактуальніших у сучасній біотехнології. В першу чергу це зумовлено поширенням явища множинної лікарської резистентності серед мікроорганізмів та ракових клітин. Перспективними в цьому плані є полікетиди, зокрема ті, що належать до групи ангуциклінів (Мацелюх і співав., 1998; Поліщук і співав., 1996; Henkel et al., 1990). Представниками цих природних сполук є ландоміцини – основні продукти вторинного метаболізму штамів S. cyanogenus S136 та S. globisporus 1912 (Поліщук і співав., 1996; Depenbrock et al., 1996). Ці антибіотики активні проти ряду ракових клітин, в тому числі карциноми Герена та аденоми простати (Поліщук і співав., 1996; Depenbrock et al., 1996). Окрім того, ландоміцини пригнічують ріст антрациклін-резистентних пухлин, що є їхньою унікальною властивістю (Panchuk et al., 2004). Значною перешкодою у вивченні цих антибіотиків є низький рівень їхньої продукції, обмеженість даних щодо мішеней дії ландоміцинів у клітинах та їхня висока загальна цитотоксичність. Це стимулює використання підходів комбінаторного біосинтезу для створення нових похідних, одержання штамів з високим рівнем продукції цих антибіотиків. Однак такі експерименти неможливі без розуміння регуляторних процесів, що контролюють продукцію ландоміцинів у S. cyanogenus S136 та S. globisporus 1912.
Висока вартість протипухлинних антибіотиків, у тому числі ландоміцинів, зумовлена, насамперед, низьким рівнем їхнього біосинтезу та нестабільністю штамів-продуцентів, отриманих в результаті багаторазових етапів індукованого мутагенезу. Окрім того, методи класичної селекції в багатьох випадках є неефективними щодо промислових штамів-надпродуцентів. Розуміння процесів генетичного контролю продукції антибіотиків у стрептоміцетів дозволить розробити нові підходи до раціонального отримання штамів з високим рівнем біосинтезу антибіотиків за рахунок маніпуляцій з окремими генами чи елементами регуляторних систем.
Регуляція біосинтезу антибіотиків у стрептоміцетів є об’єктом інтенсивних досліджень багатьох вчених. Відомі різноманітні регуляторні елементи та механізми, задіяні у контролі вторинного метаболізму в цих бактерій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Генетичні механізми регуляції біосинтезу ландоміцину Е у штамУ Streptomyces globisporus 1912

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок