Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ-БЕЗПРИТУЛЬНИКІВ НА ПОЛТАВЩИНІ В 20 – 30-І РР. ХХ СТОЛІТТЯ

ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ-БЕЗПРИТУЛЬНИКІВ НА ПОЛТАВЩИНІ В 20 – 30-І РР. ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ-БЕЗПРИТУЛЬНИКІВ НА ПОЛТАВЩИНІ В 20 – 30-І РР. ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,93 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
ІЛЬЧЕНКО ОЛЕНА ЮРІЇВНА
УДК 37.035 – 058.51 (477.53)
ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ-БЕЗПРИТУЛЬНИКІВ НА ПОЛТАВЩИНІ
В 20 – 30-І РР. ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті
імені В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г. Короленка,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Оржеховська Валентина Михайлівна,
Інститут проблем виховання
АПН України, завідувач лабораторії
превентивного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Вишневська Олена Олегівна,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, доцент кафедри
педагогіки.
Провідна установа: Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія історії педагогіки,
Міністерство освіти і науки України,
м. Київ.
Захист відбудеться “ 19 ” квітня 2006 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.04. у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В.
Автореферат розіслано “ 16 ” березня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А. Штефан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Захист прав та інтересів дітей і молоді – одна з основних ознак правової демократичної держави. Збереження фізичного, психічного й соціального здоров’я підростаючого покоління виступає у зв’язку з цим першочерговим соціально-педагогічним завданням українського суспільства. Його вирішення детермінується державно-освітніми документами й позитивними соціальними зрушеннями в житті нашої країни. Усе ж проблема соціальної незахищеності, зокрема дитячої безпритульності, загострюється. За даними Міністерства в справах сім’ї, молоді та спорту, на початок 2006 р. в Україні нараховувалося біля 150 тис. безпритульних дітей і підлітків. Найбільшу кількість безпритульних зареєстровано у Волинській, Житомирській, Миколаївській, Полтавській, Чернівецькій областях і м. Києві. А втім у Полтавській області склався унікальний досвід виховання дітей-безпритульників ще в 20 – 30-і рр. минулого століття.
У зазначений період м. Полтава й райони області приймали понад 10 тис. безпритульних дітей з Поволжя, Москви, Петербурга, незважаючи на те, що в регіоні нараховувалося 36 тисяч місцевих дітей-безпритульників. На подолання безпритульності були підняті заклади соціального виховання, державні структури, громадські організації. У практиці педагогів Полтавщини – Ф. Іванова, А. Макаренка, Х. Савченко, Л. Чуєнко та ін., громадських і державних діячів – С. Векселя, В. Короленка, С. Короленко, К. Ляховича та ін. – був накопичений новаторський досвід виховання дітей-безпритульників, що за своєю результативністю не має аналогів у світовій практиці.
У сучасних умовах значення цього досвіду актуалізується, свідченням чого є нагальні соціально-педагогічні суперечності: між активними демократичними й правовими процесами в країні і наявністю значної кількості соціально не захищеної молоді; між зростанням новаторських ідей та технологій виховання і відсутністю дієвих засобів попередження й ліквідації безпритульності в країні. Успішному їх подоланню буде слугувати дослідження теорії й практики виховання дітей-безпритульників на Полтавщині, що до цього часу залишається не вивченим і науково не узагальненим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ-БЕЗПРИТУЛЬНИКІВ НА ПОЛТАВЩИНІ В 20 – 30-І РР. ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок