Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “тайванська проблема” в зовнішній політиці США в 1990-і роки

“тайванська проблема” в зовнішній політиці США в 1990-і роки

Назва:
“тайванська проблема” в зовнішній політиці США в 1990-і роки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,26 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
київський національний університет
імені тараса шевченка
таран макар анатолійович
удк 94:327[(73):(510)]
“тайванська проблема” в зовнішній політиці США
в 1990-і роки
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Гончар Борис Михайлович, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Коппель Олена Арнольдівна,
професор кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук
Нікішенко Сергій Олександрович,
старший консультант Національного інституту стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства ім.
М.С.Грушевського НАН України
Захист відбудеться 27 травня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58).
Автореферат розіслано 26 квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Божко О.І.
загальна характеристика дисертації
Структура дисертації обумовлена змістом проблеми та методами її дослідження. Її загальний обсяг 210 сторінок. Робота складається з вступу, чотирьох розділів, поділених на підрозділи, висновків та переліку посилань (32 сторінки, 422 назви).
Вступ. Актуальність теми дослідження. Протягом більш ніж півстоліття ситуація в регіоні Тайванської протоки привертає увагу вчених. Воєнне протистояння і складний комплекс політико-ідеологічних, історичних, правових суперечок між урядами в Пекіні та Тайбеї (столиця Тайваню), за підтримки Вашингтоном останнього, давно перетворилися на одне з потенційно найнебезпечніших джерел військового конфлікту. “Тайванська проблема” залишається найбільш гострим спірним питанням у відносинах між такими найпотужнішими в політичному та воєнному відношеннях державами Східної Азії як США та КНР.
В період “холодної війни” острів Тайвань займав особливе місце в політиці США в регіоні Східної Азії. Воєнно-політичний союз між Вашингтоном і Тайбеєм був найголовнішим фактором, який перешкоджав нормалізації відносин між Сполученими Штатами і найбільшою державою в Азії, - КНР. В нових історичних умовах 1990-х років фахівці з “тайванської проблеми” постали перед необхідністю внесення певних коректив та доповнень до визначень щодо місця та ролі Тайваню в американській зовнішньополітичній стратегії. Американо-китайські відносини в 1990-і роки перебували під впливом низки якісно нових зовнішньо- та внутрішньополітичних чинників, що в свою чергу сприяло формуванню якісно інших характеристик змісту “тайванської проблеми”. Політика США щодо Тайваню в 90-і роки проливає світло на пріоритети американської дипломатичної стратегії в Східній Азії і у відносинах з КНР. Окрім того, саме в останнє десятиліття ХХ ст. визначення змісту “тайванської проблеми” в зовнішній політиці США мусить бути доповненим з урахуванням змін у стратегії відносин Вашингтона з КНР та в політиці у Східній Азії. Аналіз місця та ролі “тайванської проблеми” в зовнішній політиці США в 1990-і роки необхідний для розуміння основних концептуальних засад американської зовнішньополітичної стратегії в Східній Азії після завершення “холодної війни”.
Актуальність теми дисертації посилюється й тим, що “тайванська проблема” в зовнішній політиці США в зазначений період ще не була предметом спеціального узагальнюючого дослідження як в українській, так і в зарубіжній історіографії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: “тайванська проблема” в зовнішній політиці США в 1990-і роки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок