Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОШИРЕННЯ МАСТИТІВ У КОРІВ, РОЗРОБКА ЗАСОБІВ ЇХ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ТЕРАПІЇ З ЗАСТОСУВАННЯМ ЙОДОФОРІВ

ПОШИРЕННЯ МАСТИТІВ У КОРІВ, РОЗРОБКА ЗАСОБІВ ЇХ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ТЕРАПІЇ З ЗАСТОСУВАННЯМ ЙОДОФОРІВ

Назва:
ПОШИРЕННЯ МАСТИТІВ У КОРІВ, РОЗРОБКА ЗАСОБІВ ЇХ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ТЕРАПІЇ З ЗАСТОСУВАННЯМ ЙОДОФОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
БАЛИМ Юрій Петрович
УДК: 619: 618. 19-002: 636. 22 /.28
ПОШИРЕННЯ МАСТИТІВ У КОРІВ, РОЗРОБКА ЗАСОБІВ ЇХ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ТЕРАПІЇ З ЗАСТОСУВАННЯМ ЙОДОФОРІВ
16.00.03 — ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків — 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в 1983–2003 роках у лабораторіях санітарії молока, мікробіології та імунології Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини, обласної ветеринарної станції, на молочно-товарних фермах радгоспів і колгоспів Харківської області.
Науковий керівник - доктор ветеринарних наук, професор,
Конаржевський К.Є.
Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії мікробіології й імунології;
доктор ветеринарних наук, професор, академік УААН
Малинін Олег Олексійович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач Центру токсикологічних досліджень.
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук Ушкалов Валерій Олександрович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії вивчення хвороб молодняка.
доктор ветеринарних наук, професор, член-кореспондент УААН, Заслужений діяч науки і техніки України Косенко Михайло Васильович, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок.
Провідна установа Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра ветеринарно-санітарної експертизи і гігієни переробки продуктів тваринництва, м. Київ.
Захист відбудеться “ _14_ ” ___червня____ 2004 р. о ___12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “ _11__ ” ___травня_______ 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор ветеринарних наук __________________________ Бабкін А.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Законодавство України, що буде гармонізовано до вимог Євросоюзу, визначило нові, більш складні завдання у справі охорони здоров’я тварин і населення по забезпеченню системи виробництва високоякісних продуктів тваринництва. Найважливішу роль у вирішенні цих завдань мають відігравати заходи, спрямовані на забезпечення виробництва молока, яке має відповідати міжнародним стандартам якості та безпеки, бути вільним від залишків токсичних речовин, патогенних мікроорганізмів тощо.
Мастити в корів наносять більше збитків, ніж усі інші захворювання цих тварин [Загаевский И.С.,1989; Заянчковський И.Ф., 1981, Карташова В.М., Ивашура А.И.; 1988]. Відповідно до повідомлень дослідників різних країн, кількість корів, хворих на субклінічний мастит, у 3–5 разів перевищує кількість тварин із клінічними формами маститу [Манойленко С, В., 1997; Оксамитний Н.К., 1973, Хилькевич Н.М., 1972; Себряков Э.В. и др.., 1969; Париков В.А. и др.., 1995; Bakken J., 1987; и др.]. При цьому більшість авторів звертають увагу на різні фактори, що сприяють виникненню хвороби, зокрема на технологічні.
Мікроорганізми можуть бути безпосередньою причиною як виникнення, так і ускладнення маститів, що виникають у результаті впливу на молочну залозу несприятливих факторів зовнішнього середовища [Карташова В.М., Ивашура А.И., 1988]. Від корів, хворих на мастит, виділялися різні патогенні мікроорганізми. Вважається, що найбільш поширені мастити стрептококової і стафілококової етіології [Гасанов Н.Г., 1994; Івченко В.М., 1988; Мохамед Э.Х., 1990; Jrommers F.J., 1998; Kikuchi N. et all., 1995; Keefe J.P.et all, 1997 и др.]. Однак, роль різних видів мікроорганізмів у етіології маститів дотепер не вияснена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОШИРЕННЯ МАСТИТІВ У КОРІВ, РОЗРОБКА ЗАСОБІВ ЇХ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ТЕРАПІЇ З ЗАСТОСУВАННЯМ ЙОДОФОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок