Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалювання діагностики заземлювальних пристроїв електроенергооб’єктів

Удосконалювання діагностики заземлювальних пристроїв електроенергооб’єктів

Назва:
Удосконалювання діагностики заземлювальних пристроїв електроенергооб’єктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут"
Коліушко Денис Георгійович
УДК 621.316.9
Удосконалювання діагностики заземлювальних пристроїв
електроенергооб’єктів
Спеціальність – 05.11.13 – прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут", Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Клепіков Володимир Борисович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
завідувач кафедри автоматизованих
електромеханічних систем
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Гурин Анатолій Григорович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
завідувач кафедри електроізоляційноїта кабельної техники;
кандидат технічних наук
Кім Єн Дар,
Науково-дослідний інститут високих напруг, м. Слов’янськ
заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа – Національний технічний університет України,
"Київський політехнічний інститут",
кафедра “Прилади та системи неруйнівного контролю”,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “18” грудня 2003 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої
ради Д 64.050.09 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університета "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий “7” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горкунов Б.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми
В електротехнічних пристроях (відкриті і закриті розподільчі установки, автоматичні телефонні станції, нафтоперегонні станції, машинні і комп'ютерні зали і т.д.) безпечна експлуатація і нормальне їхнє функціонування в значної мірі обумовлюється якістю виконання заземлювального пристрою. Для оцінки працездатності заземлювального пристрою, (ЗП), що забезпечує захист технічного стану електроенергооб’єкта, застосовуються різні технічні способи контролю. Однак, існуючі методи контролю і вимірювальні параметри на дають повної інформації о реальнім розташуванні елементів ЗП. Тому до теперішнього часу перевірити якість конструктивного виконання ЗП в процесі експлуатації енергооб’єктів було можливо тільки шляхом відкопування, що в силу надмірної трудоємністі не виконувалося, хоча вимогами нормативних документів передбачається проведення подібного контролю кожні 12 років. При цьому, розрахункова перевірка, передбачена в нормативних документах, також не може бути реалізована без знання реального розташування ЗП на момент іспиту. Тому розробка нових технічних способів для здійснення систематичного контролю ЗП методом неруйнівного контролю, без розкриття ґрунту і відключення устаткування є винятково важливою й актуальною задачею.
У випадку несправності ЗП можливий вихід з ладу обладнання значної вартості, а також виникають труднощі при виконанні ремонтних і модернізаційних робіт, особливо при реконструкції підстанцій і заміні старого обладнання на більш сучасне.
Актуальність цієї задачі підсилюється тим фактом, що в даний час в Україні на підстанціях установлюються пристрої релейного захисту й автоматики як іноземного, так і вітчизняного виробництва на основі мікропроцесорної техніки, яка набагато менш, ніж релейно-контакторна, захищена від впливу завад, причиною яких може стати несправний ЗП.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Проведені в дисертації дослідження виконані відповідно до держбюджетних тем Міністерства освіти і науки України реєстраційний номер 0198U000359 "Комплекс устаткування і методика для нового методу діагностики будь-яких видів заземлювальних пристроїв" і реєстраційний номер 0101U003808 "Розробка керівних документів по електромагнітній діагностиці заземлювальних пристроїв на базі створених вимірювальних комплексів КДЗ-1 і ІК-1", які виконувалися НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалювання діагностики заземлювальних пристроїв електроенергооб’єктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок