Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ПРИНЦИПИ ПРАВА ТА ПРОБЛЕМИ ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

СУЧАСНІ ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ПРИНЦИПИ ПРАВА ТА ПРОБЛЕМИ ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
СУЧАСНІ ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ПРИНЦИПИ ПРАВА ТА ПРОБЛЕМИ ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Сучасні загальнолюдські принципи права та проблеми їх реалізації в У
країні


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ФУЛЕЙ ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 340,1 (477)
СУЧАСНІ ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ПРИНЦИПИ ПРАВА
ТА ПРОБЛЕМИ ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та теорії держави і права Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент
Луць Людмила Андріївна
доцент Львівського національного університету
імені Івана Франка
Офіційні опоненти доктор юридичних наук., професор
Козюбра Микола Іванович,
професор кафедри міжгалузевих правових наук
факультету правничих наук
Національного університету “Києво-Могилянська
Академія”
кандидат юридичних наук, доцент
Шмельова Галина Георгіївна,
професор кафедри державно-правових дисциплін
Кримського юридичного інституту
Національного університету внутрішніх справ
Провідна установа Національна академія внутрішніх справ України (м. Київ).
Захист відбудеться “20” жовтня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розіслано “11” _вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бурлай Є.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування правової держави в Україні, яка визнана в конституційних положеннях основним політико-юридичним ідеалом, потребує насамперед реформування її правової системи, приведення у відповідність з найкращими здобутками людства у правовій сфері. Особливу роль у цих процесах відіграють загальнолюдські принципи права як універсальні нормативні засади, які визначають сутність і спрямованість правового регулювання, так як їм властиві універсальність, найвищий рівень абстрагування.
Дієвість реформування правової системи України значною мірою залежить від врахування основних правових цінностей, напрацьованих людством. Зокрема, це впливає на ефективність входження України в європейський правовий простір. При цьому важливу роль в цих процесах відіграють європейські стандарти, основне місце серед яких займають загальнолюдські принципи права. Приведення у відповідність з міжнародними, зокрема, європейськими, стандартами правової системи України впливатиме на ефективність її розвитку в цілому, та правового регулювання зокрема.
Все це потребує нового бачення і глибокого наукового аналізу ряду проблем, і серед них – загальнолюдських принципів права та особливостей їх впровадження у юридичну практику України.
Проблематика загальнолюдських принципів права в юридичній науці малодосліджена, хоча у вітчизняній науковій літературі це питання ставилося, зокрема у працях Козюбри М.І. та проф. Рабіновича П.М., який, зокрема, визначав загальнолюдські принципи об’єктивного юридичного права як державно-юридичні засади, ідеї, що зумовлюються певним рівнем всесвітнього розвитку цивілізації, втілюють найкращі, прогресивні здобутки правової історії людства і широко визнані у міжнародних нормативних документах, а також запропонував перелік цих принципів, однак змісту їх не було розкрито. На сучасному етапі дане питання є предметом дослідження не лише теорії права, але й філософії, соціології, міжнародного права.
Разом з тим, комплексне (з позицій загальної теорії права) монографічне дослідження загальнолюдських принципів права як в Україні, так і за її межами відсутнє. Все це визначає актуальність теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках планових наукових досліджень кафедри історії та теорії держави і права Львівського національного університету імені Івана Франка за темою “Загальнотеоретичні проблеми юридичного забезпечення формування Української соціальної правової держави та юридичного забезпечення прав людини”, затвердженої наказом ректора Львівського національного університету імені Івана Франка (наказ № 4-164 від 28 березня 2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУЧАСНІ ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ПРИНЦИПИ ПРАВА ТА ПРОБЛЕМИ ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок