Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОЕНЕРГЕТИЧНІ ЗАСАДИ МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ МЕГАПОЛІСУ (НА ПРИКЛАДІ М. КИЄВА)

ТЕПЛОЕНЕРГЕТИЧНІ ЗАСАДИ МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ МЕГАПОЛІСУ (НА ПРИКЛАДІ М. КИЄВА)

Назва:
ТЕПЛОЕНЕРГЕТИЧНІ ЗАСАДИ МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ МЕГАПОЛІСУ (НА ПРИКЛАДІ М. КИЄВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,00 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
ПЛАЧКОВ ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 697.434
ТЕПЛОЕНЕРГЕТИЧНІ ЗАСАДИ МОДЕРНІЗАЦІЇ
СИСТЕМИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ МЕГАПОЛІСУ
(НА ПРИКЛАДІ М. КИЄВА)
05.14.06 - технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" (НТУУ “КПІ”) Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник:Кєсова Любов Олександрівна
доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедрою теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій НТУУ “КПІ”
Офіційні опоненти:Носач Вільям Григорович
доктор технічних наук, старший науковий
співробітник, провідний науковий співробітник
Інституту технічної теплофізики НАН України
Дюков Володимир Андрійович
кандидат технічних наук
директор Державного підприємства з науково_технічних робіт по енергозбереженню в електроенергетиці "Укренергоефективність"
Провідна установа: Інститут газу НАН України
Захист дисертації відбудеться “29” червня 2004 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .224.01 в Інституті технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2-а; тел. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресую: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37.
Автореферат розісланий “28” травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. Чайка О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стан проблеми. На сьогоднішній день централізовані системи теплопостачання мегаполісів України використовуються не ефективно. Їх обладнання морально та фізично застаріло, впровадження нових рішень та технологій виконується безсистемно і без урахувань принципів взаємодії всіх ланок та елементів комплексу теплопостачання.
З цих причин широкого загалу набула громадська та наукова думка щодо недоцільності подальшого розвитку систем централізованого теплопостачання. Виключним шляхом розвитку визнаються локальні теплоджерела з традиційним або альтернативним виробництвом теплоти.
Проте, європейська практика використання централізованих систем теплопостачання показує, що прихований потенціал таких систем може бути використаний шляхом збалансованого застосування комплексних взаємопов’язаних науково-технічних та передових організаційно-технологічних засобів в галузі енергопостачання. Складність проблеми полягає в тому, що на даний час практично відсутні математичні моделі систем централізованого теплопостачання мегаполісів, які адекватно описують не тільки технічні аспекти взаємодії всіх критичних ланок системи, але й враховують організаційні та оперативні чинники впливу. Вирішення проблеми вдосконалення великих систем теплопостачання набуває принципового значення у період, коли більша частина установленого на них обладнання практично відпрацювало свій парковий ресурс.
В дисертації наведені результати аналітичних розрахунків та експериментальних досліджень і розроблено рекомендації щодо модернізації та вдосконалення систем теплопостачання мегаполісу на прикладі м. Києва.
Актуальність теми. Централізовані системи теплопостачання в Україні найбільш інтенсивно розвивались у 60-70-х роках 20-го сторіччя. Зараз для таких систем характерним є експлуатація застарілого обладнання, дефіцит наявної потужності, неоптимальне завантаження ТЕЦ, відставання організаційної структури управління від динамічних зовнішніх факторів. В результаті значно знижується якість теплопостачання споживачів, аж до перерв опалення та гарячого водопостачання у зимовий період.
Підвищення ефективності роботи централізованих систем теплопостачання, крім забезпечення максимальної надійності, дозволяє одночасно мінімізувати витрати паливних, матеріальних та фінансових ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТЕПЛОЕНЕРГЕТИЧНІ ЗАСАДИ МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ МЕГАПОЛІСУ (НА ПРИКЛАДІ М. КИЄВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок