Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вдосконалення професійної підготовки операціоністіВ банківського відділення на основі контролю формування стресостійкості

Вдосконалення професійної підготовки операціоністіВ банківського відділення на основі контролю формування стресостійкості

Назва:
Вдосконалення професійної підготовки операціоністіВ банківського відділення на основі контролю формування стресостійкості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
харківська національна академія
міського господарства
Протасенко Ольга федорівна
УДК 331.101.1
Вдосконалення професійної підготовки операціоністіВ
банківського відділення на основі контролю формування
стресостійкості
05.01.04 – ергономіка
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Мигаль Галина Валеріївна,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, доцент кафедри безпеки життєдіяльності, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ашеров Аківа Товієвич,
Українська інженерно-педагогічна академія, завідувач кафедри інформатики і комп’ютерних технологій, м. Харків.
кандидат технічних наук
Буров Олександр Юрійович,
науково-дослідницький інститут прикладних проблем військової медицини Міністерства збройних сил України, провідний науковий співробітник, м. Київ.
Провідна установа: Українська державна академія залізничного транспорту, кафедра охорони праці та навколишнього середовища, м. Харків.
Захист відбудеться “27” жовтня 2005 р. о 12 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.089.03 в Харківській національній академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської національної академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12.
Автореферат розісланий “21” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Линник І.Е.


ЗАГАЛЬНА характеристика рОботИ
Актуальність теми. Використання в роботі оператора сучасних комп'ютерних систем і мереж, збільшення інтенсивності та складності роботи, підвищення ризику неефективних витрат суттєво розширило область ергономічних досліджень. Особливу увагу привертають до себе найбільш поширені види операторської діяльності, характерним прикладом яких є діяльність операціоніста банківського відділення.
Аналіз діяльності операціоніста дозволив виявити основні причини необхідності проведення ергономічних досліджень, спрямованих на вдосконалення його професійної підготовки: 1) значний рівень стресу, обумовлений роботою з коштами та особистою матеріальною відповідальністю за помилки в діяльності; 2) високий рівень психоемоційного навантаження, пов'язаний з роботою з клієнтами й комп'ютером одночасно та обмеженою кількістю часу на виконання операції ("ефект конвеєра"). З іншого боку, аналіз причин плинності кадрів у банківських установах свідчить про те, що у більшості випадків вона пов'язана не з рівнем професійних знань працівників, а з невідповідністю їхніх індивідуальних психофізіологічних властивостей даному виду діяльності. Таким чином, існуюча залежність якості діяльності операціоніста від його індивідуальних особливостей зумовила необхідність їхнього аналізу та врахування для підвищення ефективності профпідготовки працівників.
Найбільш складною і неоднозначною для дослідження й оцінки професійною якістю операціоніста є стресостійкість. Більшістю дослідників стресостійкість розглядалась як генетично успадкована властивість людини, що закономірно визначило розробку відповідних методів її дослідження й способів оцінки. Однак результати досліджень останніх років показують, що стресостійкість також формується в процесі діяльності. У зв'язку з цим необхідним є контроль процесу формування стресостійкості операціоністів, оскільки професійна придатність під час прийому на роботу не означає подальшу адаптацію працівника до умов діяльності. На початок наших досліджень були практично відсутні методи, які б дозволяли контролювати процес формування даної властивості, і відповідно адекватний і науково обґрунтований підхід до підвищення рівня професійної підготовки операціоністів. Таким чином, в ергономічних дослідженнях виникло протиріччя, що полягає в такому: професії операціоніста притаманні значні стресові навантаження, що системно відбивається на результатах його діяльності, однак стресостійкість при цьому не розглядається як сформована в процесі діяльності якість операціоніста, яка потребує періодичного контролю для підвищення якості його професійної підготовки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вдосконалення професійної підготовки операціоністіВ банківського відділення на основі контролю формування стресостійкості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок