Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИПРОБУВАННЯ ПРИ ПРИЙНЯТТІ НА РОБОТУ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИПРОБУВАННЯ ПРИ ПРИЙНЯТТІ НА РОБОТУ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИПРОБУВАННЯ ПРИ ПРИЙНЯТТІ НА РОБОТУ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
МЕЛЬНИЧУК Наталія Олексіївна
УДК 349.22
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИПРОБУВАННЯ
ПРИ ПРИЙНЯТТІ НА РОБОТУ
ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного та трудового права Київського університету права Національної академії наук України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Безугла Ярослава Іванівна, Київський університет права НАН України, завідувач кафедри цивільного та трудового права.
Офіційні опоненти:–
доктор юридичних наук, професор Процевський Олександр Іванович, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, завідувач кафедри цивільного та трудового права;–
кандидат юридичних наук, доцент Гоц Василь Якович, Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри трудового, екологічного та аграрного права.
Провідна установа – Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра трудового, аграрного та екологічного права, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 9 червня 2006 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 3 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Рум’янцев В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Динамічний характер розвитку сучасного суспільства, що відображається у необхідності переосмислення ідей і положень, які донедавна вважались класичними, та у регулюванні відносин, що обумовлені вимогами суспільного розвитку, потребує змін у правовому впливі на суспільство. В сучасних умовах суттєвим змінам підлягають практично всі сфери правового регулювання, що мають важливе значення для суспільства. Не складає виключення і правовий вплив на сферу трудових відносин, позначаються вони і на регулюванні випробування при прийнятті на роботу як важливого напрямку забезпечення якісного підбору кадрів.
Випробування при прийнятті на роботу є важливим інститутом трудового права. Його встановленню передує наявність умов як додаткового елементу змісту трудового договору та поєднання інтересів працівника та роботодавця. За формою випробування є встановленим на нормативній основі процесом взаємодії сторін, а за змістом – з однієї сторони, перевірка відповідності працівника певній роботі, а з іншої – встановлення відповідності пропонованої роботи потребам та інтересам працівника.
Основним юридичним фактом, з яким пов’язані наслідки випробування як правової форми перевірки відповідності працівника дорученій йому роботі, є результат випробування. Від нього залежить подальший розвиток трудових відносин, доля трудового договору, тому важливо, щоб оцінювання результатів власником чи уповноваженим ним органом було, з однієї сторони, об’єктивним, а з іншої – враховувало індивідуальні якості працівника. Актуальним у цьому відношенні є конкретизація терміну “ділові якості” на законодавчому рівні; вироблення критеріїв оцінки кадрів; формулювання єдиних підходів до характеристики особи, що випробовується та обґрунтування форми і процедури перевірки працівника дорученій роботі.
Сучасне законодавство не передбачає встановлення методики чи механізму оцінки результатів випробування, що створює можливість суб’єктивізму з боку роботодавця. Хоча необхідно зазначити, що така оцінка повинна співвідноситись не лише з можливістю допуску працівника до виконання трудових обов’язків, а і з метою випробування. Якщо в якості мети випробування визначити забезпечення якісного підбору кадрів, то навіть негативна оцінка результатів випробування має позитивний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИПРОБУВАННЯ ПРИ ПРИЙНЯТТІ НА РОБОТУ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок