Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ПРОГНОЗУВАННЯ РУХУ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ В СКЛАДНИХ МЕТЕОРОЛОГІЧНИХ УМОВАХ

РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ПРОГНОЗУВАННЯ РУХУ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ В СКЛАДНИХ МЕТЕОРОЛОГІЧНИХ УМОВАХ

Назва:
РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ПРОГНОЗУВАННЯ РУХУ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ В СКЛАДНИХ МЕТЕОРОЛОГІЧНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,46 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний авіаційний університет
Халімон Наталія Федорівна
УДК656.714(043.3)
РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ПРОГНОЗУВАННЯ РУХУ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ В СКЛАДНИХ МЕТЕОРОЛОГІЧНИХ УМОВАХ
Спеціальність 05.13.03
Системи та процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2001


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Вплив складних метеорологічних умов на безпеку, регулярність, безперервність та економічність руху повітряного транспорту є постійно діючим фактором на протязі усього періоду існування авіації. В той же час, показники функціонування аеропортів за складних метеорологічних умов, коли порушується розклад руху, погіршується безпека руху, збільшується вартість польотів, виникає нестабільна робота аеропорту і, в цілому, аеровокзального комплексу, потребують подальших досліджень. Вплив складних метеорологічних умов на польоти повітряних кораблів (ПК) вивчені недостатньо. Проблема ускладнюється в зв'язку з тим, що інтенсивність повітряного руху в світі і, зокрема, в Україні поступово збільшується.
Прогнозування показників функціонування аеропортів та польотів на трасах за складних метеорологічних умов, передбачення взаємодії сукупності факторів створює можливість поліпшення роботи авіакомпаній. Основною задачею дисертаційної роботи є розробка методик і показників прогнозування руху ПК у складних метеорологічних умовах, автоматизоване визначення показників з метою розширення інформаційних можливостей прогнозування функціонування аеропортів і авіатрас.
Достовірність результатів у зазначених напрямках, отриманих як теоретичними, так і чисельними методами, можна підвищити за допомогою сучасних засобів автоматизованої обробки багаторічних метеорологічних спостережень. Це вимагає створення бази даних кліматичних характеристик аеропорту для подальшого використання її не тільки як ефективного засобу автоматизованого прогнозування показників функціонування аеропортів і польотів ПК у складних метеорологічних умовах, а і для широкого використання на підприємствах у задачах, пов'язаних з обробкою кліматичної інформації.
Викладене показує актуальність проблеми та обумовлює запропоновані методи досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження по напрямках дисертаційної роботи здійснювалися згідно з госпрозрахунковим договором №3 від 30.06.2000р. між автором і Авіаційною метеорологічною станцією цивільною (АМСЦ) аеропорту Київ-Жуляни; згідно з госпрозрахунковим договором від 9.04.2001р. між автором і АМСЦ аеропорту Київ-Гостомель та в рамках держбюджетної науково-дослідної роботи №948-ДБ-00 "Дослідження методів і засобів ефективної обробки інформації розподіленою базою даних", держ. реєстрація №0100U0039054.
Мета і задачі дисертаційної роботи. Метою роботи є дослідження функціонування аеропортів та трас за складних метеорологічних умов, розробка показників функціонування аеропортів та трас при цих умовах, розробка методики їх аналітичного і статистичного моделювання, створення бази даних кліматичних характеристик аеропорту для автоматизованого прогнозування зазначених показників. Для її досягнення були поставлені і розв'язані такі задачі:
·
обгрунтовані методи дослідження функціонування аеропортів та трас за складних метеорологічних умов;
·
розроблені показники функціонування аеропортів та трас за складних метеорологічних умов і дана їх оцінка;
·
досліджено вплив метеорологічних умов на завантаженість аеровокзального комплексу;
·
розроблена методика оцінки та прогнозування показників функціонування повітряних трас в нестаціонарних умовах;
·
визначена точність прогнозування впливу метеорологічних факторів на здійснення польотів ПК;
·
розроблено статистичну модель функціонування аеропортів та трас з урахуванням метеорологічних умов;
·
розроблено базу даних кліматичних характеристик аеропорту, яка містить алгоритми автоматизованого вибору та статистичної обробки метеорологічної інформації; експериментально досліджені метеорологічні фактори аеропорту Київ-Жуляни для наповнення розробленої бази даних;
·
розроблено програмне забезпечення для автоматизованого визначення показників функціонування аеропортів за складних метеорологічних умов з використанням розробленої бази даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ПРОГНОЗУВАННЯ РУХУ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ В СКЛАДНИХ МЕТЕОРОЛОГІЧНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок