Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОМПОЗИЦІЙНОЇ МІКРОСТРУКТУРИ ТУГОПЛАВКИХ КАРБІДНИХ ЕВТЕКТИК ТА ІХНІ ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

ФОРМУВАННЯ КОМПОЗИЦІЙНОЇ МІКРОСТРУКТУРИ ТУГОПЛАВКИХ КАРБІДНИХ ЕВТЕКТИК ТА ІХНІ ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОМПОЗИЦІЙНОЇ МІКРОСТРУКТУРИ ТУГОПЛАВКИХ КАРБІДНИХ ЕВТЕКТИК ТА ІХНІ ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
"ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
СЕМЕНЕНКО Володимир Єгорович
УДК 669.018:541.12.017
ФОРМУВАННЯ КОМПОЗИЦІЙНОЇ МІКРОСТРУКТУРИ
ТУГОПЛАВКИХ КАРБІДНИХ ЕВТЕКТИК ТА ІХНІ
ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
01.04.13 -- фізика металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків -- 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Ковтун Геннадій Прокопович, Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, начальник лабораторії.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Кошкін Володимир Моісеєвич, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідуючий кафедри фізичної хімії
доктор фізико-математичних наук, професор Фінкель Віталій Олександрович, ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, начальник лабораторії
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра фізики металів, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 06.11.2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 845. 01. Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” за адресою:
61108, м. Харків, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” за адресою:
61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий05.10.2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Айзацький М.І.
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Розробка нових технологій і матеріалів вельми суттєво визначають тенденції і темпи розвитку ядерної енергетики, авіаційної і космічної техніки, мікроелектроніки і т.п. Однією з найважливіших задач сучасного матеріалознавства є створення конструкційних матеріалів з підвищеною температурою експлуатації і особливими фізичними властивостями. Перспективним шляхом вирішення даної проблеми є спрямована кристалізація сплавів евтектичного типу, що дозволяє керувати розмірами, формою, просторовим розподілом фаз і, у певних межах, об'ємним співвідношенням фазових складових. Як відомо, температура експлуатації евтектичних композитів (ЕК) серії CoTaС, NiTaС з карбідними елементами нитковидної форми, що розробляються сьогодні для лопаток газотурбінних двигунів, сягає 1350…1450 К, а їхня жароміцність істотно вище, ніж у відомих нікелевих сплавів з традиційними механізмами зміцнення. Подальше підвищення робочої температури, а, отже, ККД двигунів, можливо при створенні жароміцних ЕК на основі тугоплавких металів (Mo, Ta, Nb), зміцнених високоміцними волокнами (чи пластинами) фаз втілення (наприклад, карбідів). З огляду на інтенсивний розвиток технології нанесення захисних покрить на тугоплавкі метали, можна чекати істотного розширення використання конструкцій на їхній основі в якості високотемпературних жароміцних і жаростійких матеріалів.
У літературі наявні дані про фазові рівноваги в системах “тугоплавкий метал – фаза втілення”, з яких випливає наявність у них евтектичних реакцій, але процеси структуроутворення в таких системах при спрямованій кристалізації вивчені недостатньо. Так, наприклад, практично відсутні дані про вплив умов кристалізації на формування однорідної композиційної структури тугоплавких систем при відхиленні складу від евтектичного, що не дозволяє цілеспрямовано змінювати об'ємне співвідношення фаз і властивості високотемпературних ЕК.
Недостатня вивченість ЕК на основі тугоплавких металів пов'язана з їхньою активністю і високими температурами плавлення. Разом з тим, високі температури плавлення принципово дозволяють реалізувати при спрямованій кристалізації градієнти температури G на межі твердої і рідкої фаз значно більші, ніж при кристалізації легкоплавких евтектик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОМПОЗИЦІЙНОЇ МІКРОСТРУКТУРИ ТУГОПЛАВКИХ КАРБІДНИХ ЕВТЕКТИК ТА ІХНІ ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок