Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА І ПЕРЕРОБКИ ЯЛОВИЧИНИ (на матеріалах підприємств Миколаївської області)

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА І ПЕРЕРОБКИ ЯЛОВИЧИНИ (на матеріалах підприємств Миколаївської області)

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА І ПЕРЕРОБКИ ЯЛОВИЧИНИ (на матеріалах підприємств Миколаївської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,65 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МИКОЛАЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ
НАЗАРОВА Людмила Володимирівна
УДК 338.1:636.23
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА
І ПЕРЕРОБКИ ЯЛОВИЧИНИ
(на матеріалах підприємств Миколаївської області)
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2002


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Миколаївській державній аграрній академії
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник — доктор економічних наук
Топіха Іван Наумович, завідувач кафедри економіки сільського господарства, Миколаївська
державна аграрна академія
Офіційні опоненти : доктор економічних наук
Поліщук Микола Петрович професор, завідувач кафедри менеджменту організацій, Державний агроекологічний університет Міністерства аграрної політики України
кандидат економічних наук
Шелест Людмила Степанівна, старший науковий співробітник Інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова “Асканія-Нова” УААН
 
Провідна установа – Кримський державний аграрний університет, кафедра економіки.
Захист відбудеться “_15_” березня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 Миколаївської державної аграрної академії за адресою: 54021, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївської державної аграрної академії за адресою: м. Миколаїв, вул.Карпенка, 73.
Автореферат розісланий “14”лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради КЛОЧАН В.Ф.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми досліджень. Формування ринку м’яса та м’ясо-продуктів є одним із головних завдань продуктового підкомплексу аграрного сектору економіки України. Адже в останні роки виробництво м’яса у розрахунку на одного жителя зменшилось на 56 %, у тому числі яловичини – на 52 %. Скорочення поголів’я худоби і птиці, зменшення їх продуктивності обумовило зниження м’ясного потенціалу в Україні з 6465 тис. т в 1990 році до 2334 тис. т в 2000 році, в тому числі м’яса великої рогатої худоби – відповідно з 3248 тис. т до 1065 тис. т. Це призвело до неприпустимо низького загального рівня споживання м’яса в країні, а саме – до 34 кг на душу населення, що надає цій проблемі не тільки економічну, а і соціальну значимість.
Поряд із зменшенням виробництва м’яса значно знизились показники економічної ефективності його виробництва. Основними причинами, які зумовили такий стан, є: значне зменшення вирощування та реалізації на забій худоби та птиці у суспільному секторі, що вплинуло на обсяги переробки та виготовлення м’ясопродуктів; відсутність стимулюючих економічних взаємовідносин між виробниками сировини та її переробниками; зниження платоспроможності попиту населення; поглиблення загальної кризової ситуації в країні.
Тому головним завданням на найближчий період є стабілізація розвитку продуктового підкомплексу, особливо в галузі тваринництва, стримування негативних процесів, що охопили галузь, забезпечення нарощування виробництва продовольчих ресурсів, в тому числі м’ясних. У розробку теоретично-методичних проблем розвитку продуктового підкомплексу значний внесок зробили вітчизняні вчені-економісти Бойко В.І., Гайдуцький П.І., Дем’яненко М.Я., Лукінов І.І., Руснак П.П., Саблук П.Т., Шпичак О.М. та багато інших. Безпосередньо у розробку теорії і практики проблеми економіки тваринництва – Дяченко С.Г., Омельяненко А.А., Радченко В.В., Радченко П.М., Рижков В.Г., Топіха І.Н. та ін.
Але в основному ці дослідження було проведено в дореформений період. В тих умовах стосунки між виробниками продукції і її переробниками регулювалися переважно адміністративними методами. При переорієнтації економіки України на нові умови господарювання зросла потреба в розробці та відпрацюванні нових ринкових підходів, перш за все, до взаємовідносин між виробниками сировини та її переробниками, які забезпечували б паритетний рівень економічної ефективності партнерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА І ПЕРЕРОБКИ ЯЛОВИЧИНИ (на матеріалах підприємств Миколаївської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок