Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗМНОЖЕННЯ ЛАНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ (Dama dama L.) В УМОВАХ НАПІВВІЛЬНОГО УТРИМАННЯ В ЗАПОВІДНИКУ "АСКАНІЯ-НОВА"

РОЗВИТОК ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗМНОЖЕННЯ ЛАНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ (Dama dama L.) В УМОВАХ НАПІВВІЛЬНОГО УТРИМАННЯ В ЗАПОВІДНИКУ "АСКАНІЯ-НОВА"

Назва:
РОЗВИТОК ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗМНОЖЕННЯ ЛАНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ (Dama dama L.) В УМОВАХ НАПІВВІЛЬНОГО УТРИМАННЯ В ЗАПОВІДНИКУ "АСКАНІЯ-НОВА"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,55 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ім. І.І. ШМАЛЬГАУЗЕНА НАН УКРАЇНИ
СМАГОЛЬ Віталій Миколайович
УДК 639.111.13:591.4:591.16
РОЗВИТОК ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗМНОЖЕННЯ ЛАНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ (Dama dama L.) В УМОВАХ НАПІВВІЛЬНОГО УТРИМАННЯ В ЗАПОВІДНИКУ "АСКАНІЯ-НОВА"
03.00.08 - зоологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова "Асканія-Нова" УААН
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Стекленьов Євген Петрович
Біосферний заповідник "Асканія-Нова" ім. Ф.Е. Фальц-Фейна,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Салганський Олексій Олександрович
професор Національного аграрниого університету
Кабінету Міністрів України.
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Крижанівський Валентин Іванович
Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАНУ,
завідуючий відділом фауни та систематики хребетних.
Провідна установа: Ужгородський Національний університет, кафедра зоології.
Захист дисертації відбудеться 11 грудня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01 в Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАНУ (Київ-30, МСП, 01601 Україна, вул. Б. Хмельницького, 15)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького 15.
Автореферат розісланий "28 " жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Золотов В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Лань європейська є цінним декоративно-господарським видом тварин, який розводять в мисливських господарствах, в приміських парках, на спеціалізованих фермах. Її висока продуктивність, екологічна пластичність та оригінальний зовнішній вигляд сприяли тому, що цей представник родини оленячих (Cervidae) став одним з найбільш поширених у світі акліматизантів.
Нові кліматичні умови, корма, умови утримання накладають свій відбиток на морфологію і функції різних органів, поведінку тварин і, врешті, на існування виду в цих умовах. Акліматизація лані в помірних широтах, впровадження її в культуру мисливських господарств, висока естетична та економічна вигода даного виду тварин добре вивчені та широко висвітлені в літературі. Разом з тим, для фауни України цей вид є рідкісним і особливості його біології, зокрема в умовах відкритого біотопу тут практично не вивчені.
Переважна більшість досліджень біології лані проводилася у традиційних для неї лісових біотопах з відповідною трофічною базою. Умови існування лані у заповіднику “Асканія-Нова” значно відрізняються як за способом утримання тварин, так і за кліматично-кормовими характеристиками регіону. Лань європейська утримується у заповіднику “Асканія-Нова” з 1889 року в умовах замкнутої популяції. Досвід багатьох десятків років показав, що нетрадиційні умови (відкритість біотопу, низька вологість, відсутність деревно-листяних кормів) не являються для даного виду екстремальними і він досить успішно пристосувався до умов сухого типчаково-ковилового степу. Тому основним завданням наших досліджень стало з'ясування механізмів акліматизації цього виду тварин.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з науково-технічною програмою “Заповідна справа” і є складовою частиною тематичного плану Біосферного заповідника “Асканія-Нова” по темі “Моніторинг, збереження та збагачення біорізноманіття екосистем Біосферного заповідника “Асканія-Нова” і його регіону” (1996-2000 рр.), завдання 02.02 “Збереження та збагачення видового різноманіття диких ссавців і птахів зоопарку “Асканія-Нова” та розробка методів їх повернення в природні екосистеми” № держреєстрації 0197И003052.
Мета та завдання досліджень. Основна мета даної роботи - всебічне висвітлення розвитку та репродуктивних процесів лані європейської, які найбільш повно відображають її екологічну пластичність та ступінь акліматизації в умовах півдня України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗМНОЖЕННЯ ЛАНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ (Dama dama L.) В УМОВАХ НАПІВВІЛЬНОГО УТРИМАННЯ В ЗАПОВІДНИКУ "АСКАНІЯ-НОВА"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок