Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБРАЗ ТІЛА В КУЛЬТУРІ ДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ГОМЕРІВСЬКОГО ЕПОСУ)

ОБРАЗ ТІЛА В КУЛЬТУРІ ДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ГОМЕРІВСЬКОГО ЕПОСУ)

Назва:
ОБРАЗ ТІЛА В КУЛЬТУРІ ДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ГОМЕРІВСЬКОГО ЕПОСУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,66 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
ГАВРИЛЕНКО Валерія Валеріївна
УДК 130.2:[821.14’02.09:572.512+930.85](38)(043.3)
ОБРАЗ ТІЛА В КУЛЬТУРІ ДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ
(НА МАТЕРІАЛІ ГОМЕРІВСЬКОГО ЕПОСУ)
Спеціальність 17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті „Києво-Могилянська академія” на кафедрі культурології, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук,
кандидат історичних наук, доцент
Павленко Юрій Віталійович,
Інститут світової економіки
та міжнародних відносин НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Стародубцева Лідія Володимирівна,
Харківська державна академія культури,
професор кафедри історії та теорії культури
кандидат філософських наук, доцент
Гомілко Ольга Євгенівна,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України
старший науковий співробітник відділу
філософії культури, етики та естетики
Провідна установа Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, кафедра етики, естетики
і культурології, м. Київ.
Захист відбудеться “13” червня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 в Харківській державній академії культури за адресою: 61003, Харків, Бурсацький спуск, 4, Мала зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий “12” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.І. Лошков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасне гуманітарне знання протягом останніх декількох десятиліть перебуває в стані інтенсивної зацікавленості проблемою тіла та тілесності як в сучасності, так і в історії культур. Ситуація характеризується надміром виробництва теорій і недостатністю описів історії тілесності і тіла поза теоретичними дискурсами. Історико-культурні екскурси в проблематику тілесності досить часто, якщо не завжди, обумовлені певною теорією, в результаті чого дослідник має справу з конструктами, а не з живими тілами минулого. Не береться до уваги те, що такі конструкти як своєрідна символічна мережа значень, як породження метамови неминуче хиблять, оскільки в них виявляються сліпі плями – те, що неможливо означити, інтерпретувати, відрефлексувати.
Дослідження античного тіла і тілесності поступово посіло окреме, непериферійне місце в сучасному антикознавстві (О.Ф.Лосєв, А.А.Тахо-Годі, І.М.Биховська, О.Є.Гомілко, М.Фуко, Дж.Сісса, М.Детьєн, Ж.-П.Вернан, Н.Лоро, Х.Кінг, А.Руссель, Л.Кьорк). Проблематику тіла в героїчному епосі Гомера у порівнянні з розгалуженими „тілесними” студіями в культурі, особливо в мистецтві Давньої Греції, розроблено мало, отже ця сфера античної соматики потребує більшої рефлексії та дискутування. Ознайомлення з текстами Гомера і його описами епічного тіла здатне істотно вплинути на розуміння тіла в Античності, можливо, похитнути певні стереотипи і створити іншу парадигму нашого знання тілесності давніх греків.
Найретельнішої розробки в гомерівській антропології тіла дістала тема „внутрішньої” людини, її „психології”, - слово по відношенню до Гомера не зовсім влучне. Більш вдалими є „органи свідомості”, „органічна свідомість” (Р.Оніанс, Ш.Салівен, А.Чейнс, Н.Остін, Р.Педель, М.Кларк). Оскільки у зв’язці з псюхе іде сома, то і це останнє ретельно вивчається філологами (Б.Снель, Г.Коллер, Г.Гертер, П.Вівант, М.Кларк). Найменше виявляється дослідженим живе тіло гомерівського героя (Б.Снель, Н.Остін, Н.Лоро).
Самий епос і його мова являють собою достатньо складний матеріал для дослідника, вихованого в іншій культурі, в культурі значення. Такий дослідник приречений інтерпретувати, шукати метамову для опису того, що інтерпретації, перекладу, дефініції ледве піддається. В гомерівському епосі віддзеркалено ту стадію „міфологічного” мислення, коли поняття тільки зароджуються і відносини слова та речі, предмета, відзначаються конкретністю, відчутністю, матеріальністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБРАЗ ТІЛА В КУЛЬТУРІ ДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ (НА МАТЕРІАЛІ ГОМЕРІВСЬКОГО ЕПОСУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок