Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ТРАВМ ГОЛОВИ І НАДАННЯ НЕЙРОХІРУРГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В УМОВАХ ШАХТНОГО РЕГІОНУ

ОСОБЛИВОСТІ ТРАВМ ГОЛОВИ І НАДАННЯ НЕЙРОХІРУРГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В УМОВАХ ШАХТНОГО РЕГІОНУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ТРАВМ ГОЛОВИ І НАДАННЯ НЕЙРОХІРУРГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В УМОВАХ ШАХТНОГО РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ІНСТИТУТ НЕЙРОХІРУРГІЇ
ім. академіка А.П.РОМОДАНОВА АМН УКРАЇНИ»
ДМіТРІЄВ КОСТЯНТИН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК:616.714+616.831]-001-071-036.2:616.8-089(470)
ОСОБЛИВОСТІ ТРАВМ ГОЛОВИ І НАДАННЯ НЕЙРОХІРУРГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В УМОВАХ ШАХТНОГО РЕГІОНУ
14.01.05 – нейрохірургія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДУ «Інститут нейрохірургії імені акад..А.П.Ромоданова АМН України»
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Морозов Анатолій Миколайович, Національний медичний університет імені академіка О.О.Богомольця МОЗ України, професор кафедри нейрохірургії, провідний науковий співробітник відділу черепно-мозкової травми та її наслідків ДУ «Інститут нейрохірургії імені акад..А.П.Ромоданова АМН України»
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, член-кореспондент АМН
України, професор Педаченко Євген Георгійович,
ДУ «Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України», керівник відділу черепно-мозкової травми та її наслідків, головний нейрохірург МОЗ України
доктор медичних наук, професор Могила Василь Васильович, Кримський державний медичний університет імені С.І.Георгієвського МОЗ України, завідувач курсу нейрохірургії кафедри хірургії №1
Захист відбудеться 29 квітня 2008 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 в ДУ «Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України» (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, 32)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДУ «Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України» (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, 32)
Автореферат розісланий 27.03.2008 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, с.н.с. Дунаєвська С.Г.
Загальна характеристика дисертації
Актуальність теми. Медико-соціальне значення травм голови і, перш за все, черепно-мозкового травматизму в сучасному суспільстві визначається як повсюдним зростанням кількісних показників, так і погіршенням наслідків, особливо серед осіб працездатного віку (Ярцев В.В., 1991; Benito Fernandes J., 1998). ЧМТ відноситься до найпоширенішого виду ушкоджень і складає від 36% до 40% усіх видів травм (Лебедєв В.В., 2000). В розвинених країнах черепно-мозкова травма є основною причиною смерті і довічної інвалідності осіб у віці до 45 років. На її частку припадає близько 2/3 смертей в лікувальних установах (Jennet B., 1991). До того ж, майже у 50% хворих, що перенесли ЧМТ (у тому числі і легку), у віддаленому періоді розвивається низка патологічних станів, що в тій або іншій мірі порушують або обмежують їх працездатність (Ромоданов А.П., 1982).
Особливої уваги заслуговують т.зв. травми м'яких тканин голови у зв'язку з їх поширеністю, можливою загрозою гнійно-запальних місцевих, а, іноді, й розповсюджених черепних і внутрішньочерепних ускладнень, частою недооцінкою тяжкості травми при наданні допомоги потерпілим в травматологічних пунктах і приймальних відділеннях лікарень (Коновалов А.М., 1998).
Навіть за наявності такої сучасної діагностичної апаратури як КТ та МРТ, результати черепно-мозкових травм і дотепер залишають бажати кращого. За даними А.М.Морозова (1999) несумісні з життям ушкодження головного мозку в результаті черепно-мозкової травми виявляються тільки в 39-45% летальних випадків. Таким чином, можна припустити, що в 55-61% випадків смертельного результату можна було б уникнути.
Отже, з'ясування причин помилок в діагностиці і лікуванні травм голови, неадекватно високих показників несприятливих результатів при гострій черепно-мозковій травмі і розробка відповідних, науково обґрунтованих заходів по підвищенню ефективності діагностично-лікувальної тактики при даному виду травматизму має надзвичайно високу наукову і медико-соціальну актуальність.
Важливого значення набуває т.зв. виробнича травма, характерна для осіб працездатного віку, що відзначається певними особливостями клінічного перебігу, тяжкістю наслідків та призводить до суттєвих економічних втрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ТРАВМ ГОЛОВИ І НАДАННЯ НЕЙРОХІРУРГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В УМОВАХ ШАХТНОГО РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок