Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження впливу пробіотиків на організм лабораторних тварин за умов експериментальної цинкової інтоксикації

Дослідження впливу пробіотиків на організм лабораторних тварин за умов експериментальної цинкової інтоксикації

Назва:
Дослідження впливу пробіотиків на організм лабораторних тварин за умов експериментальної цинкової інтоксикації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ім. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
КРИВЦОВА МАРИНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 579.852.1+546.47+616.34-008.8+577.121
Дослідження впливу пробіотиків на організм лабораторних тварин за умов експериментальної цинкової інтоксикації
03.00.07-мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
академік АНВШ України
Ніколайчук Віталій Іванович
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри генетики, фізіології рослин і мікробіології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Федоровська Олена Олексіївна,
Інститут гематології та трансфузіології АМН України,
завідувач лабораторії мікробіології
та проблем антиінфекційного імунітету
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Сафронова Лариса Анатоліївна,
Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України,
старший науковий співробітник відділу антибіотиків
Провідна установа: Інститут мікробіології та імунології ім. І. І. Мечникова, АМН України, м. Харків
Захист відбудеться “15” лютого 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 по захисту докторських дисертацій при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Д 03680, м. Київ, ДСП, вул. Заболотного, 154, тел. 526-11-79
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою Д 03680, м. Київ, вул. Заболотного, 154.
Автореферат розіслано “29” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Л.М. Пуріш


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сьогоднішній день відомо, що порушення якісного та кількісного складу нормальної мікрофлори кишечнику супроводжують різні за етіологією патологічні стани. Зміни мікробіоценозу кишечнику можуть, в свою чергу, спричинювати низку порушень метаболічного та імунного статусу [Веселов А.Я., 1988; Федоровская Е. А., 1999], на користь чого свідчить наявність тісного зв’язку між нормальною мікрофлорою організму, його імунною реактивністю та перебігом багатьох біохімічних процесів [Cebra J.J., 1999]. Порушення складу нормальної мікрофлори виникають внаслідок інфекційного захворювання, стресу, прийому антибіотиків, хіміопрепаратів, дії радіаційного випромінювання, отруєнь, нераціонального харчування та багатьох інших екзо- та ендогенних факторів [Смирнов В.В. та ін., 1994; Веселов А.Я., 1988; Бондаренко В.М. и др., 1998]. Однак на сьогоднішній день все більшу увагу дослідників привертає значення техногенної забрудненості довкілля у розвитку дисбактеріозу кишечнику [Кулагина Г.М. и др., 2004; Римарчук Г.В., 1999]. Саме тому особливого значення набуває дослідження впливу важких металів при їх надмірному надходженні в організм на нормальну мікрофлору кишечнику.
Зокрема, цинк – мікроелемент, який у фізіологічних концентраціях є необхідним для нормальної життєдіяльності організму [Надеенко В.Г. и др., 1999], проте у концентраціях, що перевищують гранично-допустимі нормативні рівні, сполуки цинку володіють токсичністю для живих організмів [Левина Е.Н., 1972]. Показано, що інтоксикація солями цинку призводить до низки порушень показників біохімічного статусу [Котляров А. И., 1969; Войнар А.О., 1953], однак питання стосовно впливу цинкової інтоксикації на мікробіоценоз кишечнику не вивчалось.
Актуальність даної проблеми для населення Закарпаття обумовлена, перш за все, підвищеним вмістом важких металів у ґрунтах прилеглих до ріки Тиса районів області в результаті аварій на гірничодобувних підприємствах Румунії. На забруднених територіях виявлено значне перевищення гранично-допустимих концентрацій цинку.
Корекція інтоксикацій, обумовлених важкими металами, вимагає застосування препаратів, які характеризуються комплексним впливом на організм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Дослідження впливу пробіотиків на організм лабораторних тварин за умов експериментальної цинкової інтоксикації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок