Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ І ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ ДІОКСИДУ ВАНАДІЮ

СИНТЕЗ І ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ ДІОКСИДУ ВАНАДІЮ

Назва:
СИНТЕЗ І ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ ДІОКСИДУ ВАНАДІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,07 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Колбунов Вадим Радиславович
УДК 621.316.826
СИНТЕЗ І ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ ДІОКСИДУ ВАНАДІЮ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Днiпропетровськ – 2001
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керiвник: доктор фізико-математичних наук, професор
Черненко Іван Михайлович, кафедра радіоелектроніки, Дніпропетровський національний університет
Офiцiйнi опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Кудзін Аркадій Юр'євич, кафедра електрофізики, Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Дадикін Олексій Антонович, відділ фізичної електроніки, Інститут фізики НАН України, м. Київ
Провiдна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.Н. Францевича НАН України, відділ матеріалів з особливими електронними і діелектричними властивостями, м. Київ
Захист вiдбудеться “16” листопада 2001р. о 1430 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському національному університеті, 49625 м. Днiпропетровськ, вул. Наукова, 13.
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розiсланий “15”жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради ___________________ Спиридонова І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основною особливістю матеріалів на основі діоксиду ванадію є стрибкоподібна зміна їхніх фізичних властивостей в області температури фазового переходу метал-напівпровідник (ФПМН) у діоксиді ванадію (VO2). Ці матеріали є базою для створення ряду приладів функціональної електроніки: термореле, критичних терморезисторів, елементів захисту від токових перевантажень і пам'яті, приладів контролю і регулювання НВЧ випромінювання, когерентно-оптичних систем обробки інформації. У зв'язку з цим вивчення властивостей матеріалів на основі VO2 представляє значний практичний і науковий інтерес.
В даний час явище фазового переходу метал-напівпровідник у діоксиді ванадію не одержало єдиного загальновизнаного пояснення і вимагає подальшого всебічного вивчення. Крім того, при практичному застосуванні матеріалів на основі діоксиду ванадію виникають певні проблеми, пов'язані зі стабільністю фізичних властивостей VO2 при багаторазовому переході через температуру фазового переходу метал-напівпровідник. Питання стабільності властивостей матеріалів на основі діоксиду ванадію дотепер майже не досліджені і представляють науковий і практичний інтерес.
Основна маса робіт з дослідження матеріалів на основі VO2 присвячена плівкам і монокристалам діоксиду ванадію. Тому на сьогоднішній день властивості цих матеріалів найбільш вивчені. Полікристалічні, керамічні і композиційні матеріали на основі VO2 досліджені до тепер значно менше. Слід зазначити, що саме на базі таких матеріалів, здатних витримувати значні струми, можуть бути створені ефективні елементи захисту електричних кiл від токових перевантажень.
Синтез і дослідження нових матеріалів на основі діоксиду ванадію дозволить розширити гаму приладів для засобів автоматизації контролю і захисту електротехнічних і радіоелектронних пристроїв.
Рішення цих задач робить також актуальною розробку простого і дешевого способу одержання якісного кристалічного діоксиду ванадію, придатного для синтезу керамічних і композиційних матеріалів на його основі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота зв'язана з планом науково-дослідних робіт кафедри радіоелектроніки ДНУ і держбюджетними темами: № 24-94 "Дослідження електричних властивостей керамік, елементів захисту від перенапруги" (№ держреєстрації 0194U001000), № 06-83-98 "Дослідження впливу деградаційних факторів на електронні явища в неоднорідних оксидних системах" (Науково-технічний план Міністерства освіти України наказ №37 від 13.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНТЕЗ І ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ ДІОКСИДУ ВАНАДІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок