Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ (1917-1929 рр.)

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ (1917-1929 рр.)

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ (1917-1929 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,61 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ЮРЧЕНКО Володимир Миколайович
УДК 51.74. (091)(477)
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ
(1917-1929 рр.)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
ЯРМИШ Олек-сандр Назарович,
Національний університет внутрішніх справ, ректор.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ТИМОЩУК Олександр Валентинович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, декан юридичного
факультету;
кандидат юридичних наук
СОКІЛ Андрій Олексійович,
Державна податкова адміністрація у
Полтавській області, голова.
Провідна установа: Національна академія внутрішніх справ України, кафедра історії держави і права, Міністерство внутрішніх справ України (м. Київ).
Захист відбудеться “18” вересня 2004 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “17” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Завдання розбудови незалежної демократичної правової соціальної держави, визначені Конституцією України 28 червня 1996 р., вимагають наявності відповідної економічної бази, а відтак – належного рівня матеріального забезпечення як вирішення завдань державного будівництва, так і гідного рівня життя кожного громадянина. З моменту виникнення держави одним із головних джерел її матеріального добробуту є податки. Протягом тривалого часу вони розглядалися лише як засіб поповнення державної скарбниці, отже бралася до уваги тільки фіскальна функція оподаткування.
Сьогодні мова йде і про те, що податки є своєрідною платою громадян чи їх груп і об’єднань за послуги держави. Це цілком відповідає постулатам теорії про соціально-обслуговуючу, сервісну функцію держави. Завдання формування виважених і доцільних правових засад податкової політики держави в умовах сучасної України вимагає не просто звернення до історичного досвіду, а й ретельного і детального його вивчення і використання (звісно, без прямого перенесення на сучасність) як позитивних, так і негативних моментів. Недарма вся історія державотворення в Україні так чи інакше торкається регулювання оподаткування.
Цікавість і актуальність дослідження правового регулювання оподаткування на території України протягом 1917 – 1929 рр. обумовлена у першу чергу тим, що за цей період було концентровано перебіг складних подій соціально-економічного і суспільно-політичного характеру. Тоді ж змінювали одна одну, а часом і співіснували різні, нерідко взаємовиключаючі системи господарювання, у тому числі в галузі фінансів. Не рахуючи регіональних (Донецько-Криворізька Радянська Республіка, Радянська Соціалістична Республіка Таврида, Західноукраїнська Народна Республіка), на території України діяли три державних утворення (якщо вважати першу і другу УНР, радянську УНР і УСРР за два, а не за чотири), які відрізнялися ідеологічними, політичними і економічними підходами, діяли в умовах жорстокої й безкомпромісної Громадянської війни. Перемога радянської влади в Україні змінила історичну ситуацію, а нова економічна політика стала етапом повернення від адміністративно-примусової до ринкової економіки.
Таким чином, протягом 1917 – 1929 рр. податкове законодавство зазнало стількох змін і реформувань, скількох Україна не бачила в жоден з хронологічно співставних періодів своєї історії. Сучасна реформа оподаткування неможлива без врахування і досягнень, і прорахунків, на які так багата історія вітчизняного податкового законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ (1917-1929 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок