Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ В ПРЯМОКУТНОМУ ПРУЖНОМУ ХВИЛЕВОДІ

НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ В ПРЯМОКУТНОМУ ПРУЖНОМУ ХВИЛЕВОДІ

Назва:
НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ В ПРЯМОКУТНОМУ ПРУЖНОМУ ХВИЛЕВОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БОНДАРЕНКО Анастасія Олександрівна
УДК 539.3
НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ
В ПРЯМОКУТНОМУ ПРУЖНОМУ ХВИЛЕВОДІ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ–2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної і прикладної механіки механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
МЕЛЕШКО В’ячеслав Володимирович,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка МОН України,
завідувач кафедри теоретичної і прикладної механіки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
академік НАН України
ГРІНЧЕНКО Віктор Тимофійович,
Інститут гідромеханіки НАН України,
директор;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
ПЕТРІЩЕВ Олег Миколайович,
Національний технічний університет України «КПІ»,
доцент кафедри акустики і електроакустики.
Захист відбудеться „10” вересня 2008 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.001.21 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, вул. Глушкова, 2, корпус 7, механіко-математичний факультет, ауд. 41.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01601 МСП, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий „31” липня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук А.В. Ловейкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку науки і техніки значна частина фундаментальних і прикладних досліджень присвячена вивченню властивостей напрямних хвиль у пружних хвилеводах різних конфігурацій. Такі хвилеводи широко застосовуються в акустооптиці, акустоелектроніці, мікро- і нанотехнологіях, методиці недеструктивного тестування матеріалів. Для розробки і подальшого розвитку вказаних напрямків потрібні знання про основні типи хвиль, що існують як в об’ємі хвилеводу, так і на його поверхні.
Однією з найважливіших проблем є вивчення дисперсійних характеристик нормальних хвиль в пружних хвилеводах, які відображають залежність частоти від швидкості розповсюдження хвилі. Така інформація необхідна для здійснен-ня операцій стосовно перетворення і обробки сигналів в акустоелектроніці (R. ; ), лока-лізації і оцінки розмірів щілин, тріщин та включень в тілі при використанні методики неруйнівного тестування матеріалів (D.E. ; T.J.2002; О. Н. Петрищев, 2005, 2007), побудови теоретичної моделі решіткової термічної провідності фононних мод в нанотехнологіях (X.ь, J.W.2003, 2006). Розв’язання цих питань пов’язано з дос-лідженням природи хвильових процесів в пружних хвилеводах.
На сьогоднішній день властивості плоского (шар) і круглого (циліндр) хви-леводів вважаються вивченими і систематизованими в повному обсязі, що пов’язано з відсутністю зломів на напрямній поверхні таких хвилеводів. Нас-тупним кроком у вивченні ролі границі пружних тіл на процес формування нормальних хвиль є дослідження хвилеводу прямокутного перетину, який є базовим елементом різноманітних пристроїв і основою для вивчення хвиле-водів більш складної форми. Наявність двох пар площин відбиття призводить до значного ускладнення картини фізичного процесу, що робить розв’язання відповідної граничної задачі нетривіальною справою. Незважаючи на розробку значної кількості теоретичних моделей для опису хвильових процесів в прямокутному хвилеводі, питання про характеристики нормальних хвиль в широкому діапазоні зміни частоти досі лишається відкритим. Таким чином, отримання точного розв’язку для нормальних хвиль в прямокутному хвилеводі є актуальною задачею, розв’язання якої дозволить глибше зрозуміти характе-ристики такого хвилеводу з метою формування знання про них в таку ж чітку і зрозумілу картину, яка має місце для шару і циліндра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ В ПРЯМОКУТНОМУ ПРУЖНОМУ ХВИЛЕВОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок