Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВА ТА ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЄВФИМІЯ ЙОСИПОВИЧА СІЦІНСЬКОГО (70-ті рр. ХІХ – 30-ті рр. ХХ ст.)

НАУКОВА ТА ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЄВФИМІЯ ЙОСИПОВИЧА СІЦІНСЬКОГО (70-ті рр. ХІХ – 30-ті рр. ХХ ст.)

Назва:
НАУКОВА ТА ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЄВФИМІЯ ЙОСИПОВИЧА СІЦІНСЬКОГО (70-ті рр. ХІХ – 30-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
\bookfoldsheets0ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Трембіцький Анатолій Михайлович
УДК 94 (477.43/44)
НАУКОВА ТА ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
ЄВФИМІЯ ЙОСИПОВИЧА СІЦІНСЬКОГО
(70-ті рр. ХІХ – 30-ті рр. ХХ ст.)
07. 00. 01 – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Кам’янець-Подільського державного університету
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович,
Кам’янець-Подільський державний університет,
директор Центру дослідження історії Поділля та
Південно-Східної Волині Інституту історії
України НАН України, професор кафедри
всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Брицький Петро Павлович,
Чернівецький національний університет ім. Юрія
Федьковича, професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Земський Юрій Сергійович,
Хмельницький національний університет,
доцент кафедри історії та країнознавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України ХІХ – початку ХХ століття (м. Київ)
Захист відбудеться 24.02.2006 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано 27.12. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент Т.Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останнє десятиліття ХХ – на початку ХХІ ст. у вітчизняній історичній науці відбувається процес переосмислення минувшини українського народу та пізнання його найяскравіших постатей, здійснюється наукова реабілітація учених – жертв доби сталінізму, до яких належить Є.Й. Сіцінський (1859-1937). Євфимій Йосипович – непересічне явище в науково-культурному і громадському житті України. Він упродовж кінця ХІХ – у 30-ті роки ХХ ст. залишив помітний слід у діяльності багатьох наукових товариств і значний творчий доробок з історії України, історичного краєзнавства та регіоналістики, який впливав і впливає на покоління науковців.
В українській історіографії ХХ – початку ХХІ ст. інтерес до життя, творчості та діяльності Є.Сіцінського як історика, краєзнавця, археолога, етнографа, мистецтвознавця, бібліографа, громадсько-просвітницького діяча, обмежувався оприлюдненням нечисленних переважно стислих біографічних розвідок, наукова і суспільна діяльність вченого сповнена суперечливих свідчень сучасників. Окремі напрями його діяльності й досі залишаються мало знаними і давно вимагають спеціальних дисертаційних та монографічних досліджень, які, на превеликий жаль, відсутні. Творча спадщина Є.Й. Сіцінського, його громадянсько-просвітницька позиція співзвучні з сучасністю і вимагають всебічного наукового вивчення на порозі ХХІ ст. з тим, щоб вчений і його праці зайняли повноправне місце в українській історичній науці. В цьому ми вбачаємо актуальність даної проблеми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане на кафедрі всесвітньої історії Кам’янець-Подільського державного університету. Воно є складовою частиною державних науково-дослідних програм „Актуальні питання історії, історіографії та культури України XVII – XX ст.” (номер державної реєстрації 0199U001874), „Реабілітовані історією” та „Видатні постаті України”.
Мета і завдання дослідження. На основі аналізу комплексу архівних джерел, опублікованих документів та наукової літератури, автор ставить за мету з'ясувати, систематизувати і узагальнити участь Є.Й. Сіцінського в науково-краєзнавчому і громадсько-просвітницькому житті України кінця ХІХ – першої третини ХХ ст., розглянути його творчу спадщину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАУКОВА ТА ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЄВФИМІЯ ЙОСИПОВИЧА СІЦІНСЬКОГО (70-ті рр. ХІХ – 30-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок