Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування культури ділового спілкування майбутніх міжнародників-аналітиків у вищих навчальних закладах

формування культури ділового спілкування майбутніх міжнародників-аналітиків у вищих навчальних закладах

Назва:
формування культури ділового спілкування майбутніх міжнародників-аналітиків у вищих навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
РЕМБАЧ Ольга Олександрівна
УДК 378.147
формування культури ділового спілкування майбутніх міжнародників-аналітиків у вищих навчальних закладах
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кіровоград – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Галузяк Василь Михайлович,
Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
доцент кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Барановська Лілія Володимирівна,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідувач кафедри педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Омельяненко Світлана Віталіївна,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
професор кафедри педагогіки початкової освіти
та соціальної педагогіки.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Харків.
Захист відбудеться “6” січня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.02 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1).
Автореферат розісланий “3” грудня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Довга Т.Я.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Інтеграція України у світовий простір, розширення політичних, економічних і культурних зв’язків з іншими країнами ставлять нові вимоги до професійної підготовки сучасних фахівців. У зв’язку з активізацією міжнародного співробітництва зростає потреба у висококваліфікованих спеціалістах, готових до продуктивного ділового спілкування з зарубіжними партнерами. Особливі вимоги до комунікативної компетентності ставляться перед фахівцями, які працюють у сфері міжнародних відносин, зокрема, спеціалістами з міжнародної інформації, професійна діяльність яких передбачає інтенсивну соціально-психологічну взаємодію, різноманітні і часті комунікативні контакти, швидку зміну обставин і людей.
Фахівці у галузі міжнародної інформації обіймають посади, для яких особливо важливе значення має ефективне ділове спілкування: аналітик-міжнародник, консультант-референт, спеціаліст у сфері зв’язків з громадськістю, працівник інформаційної агенції, телерадіокомпанії, іміджмейкер, керівник виборчої кампанії, співробітник міжнародних організацій, спецслужб тощо. Саме від рівня культури ділового спілкування значною мірою залежить успішність діяльності міжнародника-аналітика, який повинен уміти добре орієнтуватись у різноманітних комунікативних ситуаціях, обирати адекватні засоби, способи і прийоми спілкування, правильно, логічно та переконливо виражати свої думки, налагоджувати продуктивні взаємини з партнерами.
Професія міжнародника-аналітика є відносно новою в нашому суспільстві, тому проблема формування культури ділового спілкування фахівців цього профілю поки що не була предметом спеціального дослідження. Водночас у психологічній і педагогічній науці багато зроблено для обґрунтування загальних засад комунікативної підготовки майбутніх спеціалістів. Зокрема, значний інтерес становлять дослідження, присвячені розвитку комунікативного потенціалу особистості (О.О. Бодальов, Ю.М. Ємельянов, Г.О. Ковальов, О.М. Леонтьєв, Л. Орбан-Лембрик та ін.); комунікативних умінь (О.О. Бобров, С.Б. Єлканов, В.А. Кан-Калик, А.В. Мудрик, О.В. Усова та ін.); комунікативної компетентності (Н. Беркел-Росфус, Дж. Вієманн, Дж. МакКроскі, Ю.М. Жуков, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: формування культури ділового спілкування майбутніх міжнародників-аналітиків у вищих навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок