Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНА СВІДОМІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ІСТОРИЧНА СВІДОМІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ІСТОРИЧНА СВІДОМІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут вищої освіти
Академії педагогічних наук України
КРАВЧЕНКО ДМИТРО ГРИГОРОВИЧ
УДК 165.12: 316.3(477)
ІСТОРИЧНА СВІДОМІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ:
ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ
В ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
академік АПН України, Заслужений діяч науки і техніки України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, м. Київ, ректор.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
Огнев'юк Віктор Олександрович,
Міністерство освіти і науки України,
заступник міністра освіти і науки;
кандидат філософських наук
Похресник Анатолій Костянтинович,
Київський технікум електронних приладів,
директор.
Провідна установа: Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться „23” грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9 (Зал засідань вченої ради, 9-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий „22” листопада 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Формування історичної свідомості молоді є одним з найбільш складних завдань, які стоять перед українським суспільством в сучасний період. Власне актуальним і складним воно є для всіх країн європейського регіону. І це не випадково. Духовний світ людей переважної більшості країн Європи був ідеологізованим, пронизаним цілим комплексом міфологем, пропагандистських кліше від прокомуністичного до крайнього націоналістичного, нацистського спрямування. Шкода, завдана соціальній практиці такою свідомістю, навряд чи може бути виміряна якимись грошовими показниками. Ціле покоління людей, особливо країн так званого соціалістичного табору, виявилось хибно орієнтованим як в минулому, так і в майбутньому. Все це позначилось на культурі, практичній діяльності, формах і змісті спілкування між народами.
Особливо гостро ця проблема існувала в колишньому СРСР. Навіть після його розпаду, після руйнації європейської системи соціалістичного вибору, ідеологемний характер історичної свідомості продовжував здійснювати свій негативний вплив на практику. Відчутним він є і сьогодні.
Проголошення Україною незалежності поклало початок розгалуженим і багатогранним процесам соціальної творчості. Зрозуміло, що прогресивною і ефективно спрямованою, тобто такою, яка відповідає нормам життєдіяльності народів цивілізованого світу, вона буде лише тоді, коли розгортатиметься на реалістичній духовній основі. Важливою складовою цієї основи є історична свідомість. Тому завдання формування історичної свідомості, особливо такої категорії людей, як молодь, є актуальним, нагальним, невідкладним.
Актуальним це питання є і в плані поновлення громадянської позиції молоді. Процес розбудови державності ставить завдання всебічної підготовки та виховання людини і громадянина. Хто ми такі, звідки вийшли, де наші корені і куди прямуємо? - ось низка питань, без відповіді на які людина не може включитись у загальнодемократичний процес у якості його повноправного суб'єкта. Адже бути громадянином - це значить приймати державу як свою, діяти у відповідності із її політикою, що вимагає високого рівня розвитку свідомості, складовою якої є історична свідомість. Знаючи минуле, людина більш впевненіше сприймає сьогодення й моделює майбутнє. Вона розуміє, що нинішні процеси обумовлені історично, що тисячі, а може й мільйони людей віддали за цю мить своє життя, що українці - це народ, який споконвічно прагнув до державності, виборов її й має зберегти в складних політичних вирах, які розгортаються в сучасному світі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІСТОРИЧНА СВІДОМІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок