Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ПРОГРАМИ СУЧАСНИХ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР

ІСТОРІЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ПРОГРАМИ СУЧАСНИХ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР

Назва:
ІСТОРІЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ПРОГРАМИ СУЧАСНИХ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,11 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
На правах
рукописи
Томашевський Володимир Васильович
УДК 796.071.5
ІСТОРІЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
ПРОГРАМИ СУЧАСНИХ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР
24.00.01 — Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ — 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Платонов Володимир Миколайович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, ректор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Похоленчук Юрій Тимофійович, Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, професор кафедри фізичного виховання і спорту; кандидат педагогічних наук, доцент Пядухов Юрій Семенович, Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, завідувач лабораторії впровадження результатів наукових досліджень у практику підготовки збірних команд
Провідна організація — Харківська державна академія фізичної культури, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Харків
Захист відбудеться 24 травня 2002 р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.856.01 Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розіслано 20 квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат педагогічних наук Олешко В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Програма Олімпійських ігор є одним з найважливіших компонентів олімпійського спорту, від якого залежить популярність Олімпійських ігор, їхня привабливість для Національних олімпійських комітетів, Міжнародних спортивних федерацій, представників засобів масової інформації і структур бізнесу. Поширення різних видів спорту у світі, кошти, що виділяються на їхній розвиток — все це залежить від присутності цих видів спорту в олімпійській програмі [В. Смирнов, 1989; В.Н. Платонов, С.И. Гуськов, 1994, 1997; Ф. Ландри, М. Єлес, 1997].
Політику формування олімпійської програми в діяльності Міжнародного олімпійського комітету чітко не визначено. Як показує аналіз, протягом усієї історії олімпійського спорту програма Олімпійських ігор розвивалася деякою мірою стихійно і під впливом різних факторів.
Дослідження тенденцій розвитку програми Олімпійських ігор з урахуванням окремого і сукупного впливу факторів, дозволить зробити процес розвитку олімпійської програми більш керованим. Це стає особливо актуальним у даний час, тому що, з одного боку, політика МОК спрямована на скорочення програми Ігор Олімпіад, а з іншого — 35 Міжнародних спортивних федерацій з олімпійських видів спорту (як літніх, так і зимових), що прагнуть зберегти або розширити представництво в олімпійській програмі своїх видів спорту, які вже входять до неї, і 29 визнаних МОК Міжнародних спортивних федерацій, більшість з яких наполягає на включенні до програми Олімпійських ігор своїх видів спорту.
Знання тенденцій розвитку олімпійської програми можуть бути використані Національним олімпійським комітетом України, Державним комітетом України з питань фізичної культури і спорту, відповідними національними спортивними федераціями для формування стратегії розвитку олімпійського спорту в країні та політики участі своїх представників у діяльності міжнародних спортивних організацій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до зведеного плану НДР Національного університету фізичного виховання і спорту України на 1996—2000 рр. з теми 1.1. “Олімпійський спорт як система знань і сфера діяльності”. Номер державної реєстрації 0196U010517.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ІСТОРІЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ПРОГРАМИ СУЧАСНИХ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок