Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гідродинамічні випромінюючі системи з вісесиметричною локалізованою областю кавітаційної природи

Гідродинамічні випромінюючі системи з вісесиметричною локалізованою областю кавітаційної природи

Назва:
Гідродинамічні випромінюючі системи з вісесиметричною локалізованою областю кавітаційної природи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одеський національний політехнічний університет
Назаренко Олександр Аскольдович
УДК 534 ; 534 232
Гідродинамічні випромінюючі системи
з вісесиметричною локалізованою
областю кавітаційної природи
01. 04. 01 – фізика приладів, елементів та систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата фізико-математичних наук
Одесса 2006
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова
Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Золотко Андрій Никонович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
директор Інституту горіння, завідувач
кафедри загальної та хімічної фізики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
академік НАН України
Грінченко Віктор Тимофійович,
Інститут гідромеханіки НАН України, директор
доктор технічних наук, професор
Погосов Олексій Юрійович,
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри атомних електростанцій
Провідна установа Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Захист відбудеться “22” червня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.06 при Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка,1.
Автореферат розісланий “21” _травня_ 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Т. М. Зеленцова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вивчення фізичних проблем генерування коливань затопленими струменями почалось більше як 130 років тому й тільки в 50-х роках минулого століття було запропоновано декілька теорій (акустична – Пауелл, гідродинамічна – Річардсон, динамічна - Нюборг) процесу звукоутворення. Цікаві ідеї в цьому напрямку запропонував Константинов Б.П., і вже до 80-х років було досліджено й розроблено гідродинамічні перетворювачі з пластинчастими, мембранними, стрижневими коливальними системами, а також випромінювачі роторного типу. Враховуючи недоліки перетворювачів кожної з відмічених груп (згідно аналізу літературних джерел дослідження в цьому напрямку відносяться до суто інженерних розробок; аналіз відомих експериментальних досліджень носить, в основному, емпіричний характер, а наявна інформація по зіставленню розрахункових і експериментальних даних приводиться тільки у відносних одиницях; переважна більшість із розроблених гідродинамічних випромінювачів не підлягає математичному розрахунку), було віддано перевагу випромінювачам з локалізованою областю кавітаційної природи. Сучасний стан розв’язання фізичних задач генерування коливань затопленими струменями рідини на основі формування локалізованої кавітаційної області й періодичного вибухоподібного викиду її вмісту в навколишній простір відрізняється від відомих і з точки зору механізму звукоутворення, і з точки зору методів його реалізації.
Актуальність теми зумовлена тим, що строге фізичне дослідження процесу струменевого звукоутворення кільцевими затопленими струменями як з точки зору теоретичних, так і експериментальних підходів та прикладного застосування ще далеке від повного завершення. Розв’язувані задачі й необхідні фізичні моделі повинні пояснити формування кавітаційної області для генерування коливань відповідних спектральних діапазонів та інтенсивностей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами й темами. Дослідження проводились в межах: фундаментальних фізичних досліджень за міжнародним проектом The COPERNICUS PROJECT IS 15-CT 98-0808. Controlling of the Acoustic Cavitation: Novel Approaches and their Industrial and Environmental Applications; держбюджетної науково-дослідної роботи (НДР) “Розробка наукових й технологічних аспектів отримання методами горіння ультрадисперсних порошків оксидів металів для створення нових керамічних та композиційних матеріалів і нанесення покриттів” (№ держреєстрації 0198U002443), яка виконувалася згідно тематичного плану НДР по науковому напрямку “Нові речовини і матеріали” у рамках програми Міністерства освіти України та держбюджетної НДР “Застосування гідродинамічних випромінювачів для отримання високоякісних дисперсій різної природи” (№ держреєстрації 0197U008725), яка виконувалася відповідно до координаційного плану “Мономери, поверхнево-активні речовини, наповнювачі, модифікатири і перспективні технології одержання полімерних композитних матеріалів на їх основі” Міністерства освіти України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Гідродинамічні випромінюючі системи з вісесиметричною локалізованою областю кавітаційної природи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок