Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
нацІональна академІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
СТОЯНОВА Марина Миколаївна
УДК 658.589:334.012(63+64)
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР
Спеціальність 08.02.02 – Економіка і управління науково-
технічним прогресом
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Бутенко Анатолій Іванович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
зав. відділу розвитку підприємництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бельтюков Євген Афанасійович,
Одеський національний політехнічний
Університет Міністерства освіти і науки
України, зав. кафедри економіки підприємства
доктор економічних наук, професор
Бойко Євген Іванович,
Інститут регіональних досліджень
НАН України, зав. відділу економічних
проблем розвитку промисловості
Провідна установа Національний університет „Львівська політехніка”,
Міністерства освіти і науки України,
Інститут економіки і менеджменту, кафедра
економіки підприємств та інвестицій, м. Львів.
Захист відбудеться “01” липня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “20” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Моліна О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап ринкової реформи настійно вимагає підвищення економічної ролі держави, цілеспрямованих зусиль щодо створення класу власників, які несуть повну відповідальність за раціональне використання ресурсів і зацікавлені у зростанні ефективності виробництва. Центральною ланкою при цьому є процес розвитку підприємництва, який у розвинених країнах є рушійною силою економічного зростання.
Розвиток підприємництва в сучасних умовах практично неможливий без активного впровадження інноваційних факторів. Це пов'язано з необхідністю створення могутньої мережі малих підприємницьких структур, що може гнучко реагувати на актуальні потреби ринку, сприяти розвитку економіки країни і задовольняти соціально-економічні потреби населення.
Сьогодні однією з найважливіших умов створення конкуренто-спроможних товарів і послуг у сфері підприємництва є інноваційна діяльність. Тільки масштабне впровадження інноваційних процесів у діяльність підприємницьких структур дозволить прискорити розвиток підприємницького сектора національної економіки як у кількісному, так і в якісному відношенні. Для нашої держави майже єдиним шляхом збереження високого рівня кваліфікованої робочої сили є інтенсивне стимулювання і державна підтримка інноваційного підприємництва.
Роль державної наукової політики у виборі і підтримці великих пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки буде зростати в міру ускладнення самої задачі, все більш тісного переплетення економічних, соціальних і політичних цілей науково-технічного прогресу, підвищення значущості непрямого державного регулювання в створенні сприятливих умов для підприємницької діяльності в науково-технічній сфері. Посилення партнерства держави і частки підприємницького сектора в реалізації державних програм дозволить широко використовувати ринкові механізми фінансування і управління в галузі розробки і впровадження інновацій.
У процесі роботи над дисертацією ми спиралися на роботи вітчизняних і закордонних учених, що спеціалізуються на цій проблематиці.
Недостатнє вивчення питань підвищення економічної ефективності інноваційної підприємницької діяльності та їх важливість для забезпечення ефективного розвитку економіки обумовили вибір теми дисертаційної роботи і окреслили основні напрямки, внутрішню логіку і структуру наукових досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок