Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВО-ІНСТИТУЦІЙНІ ІНСТРУМЕНТИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ФІНАНСОВО-ІНСТИТУЦІЙНІ ІНСТРУМЕНТИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ФІНАНСОВО-ІНСТИТУЦІЙНІ ІНСТРУМЕНТИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ
ІВАЩЕНКО ОКСАНА АНДРІЇВНА
УДК 339.9.012.24 : (336.221.24+368.81)
ФІНАНСОВО-ІНСТИТУЦІЙНІ ІНСТРУМЕНТИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, доцент
Пугачов Микола Іванович,
Українська академія зовнішньої торгівлі, професор кафедри світового господарства і міжнародної економічної інтеграції
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Новицький Валерій Євгенович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, заступник директора з наукової роботи
кандидат економічних наук, доцент
Шемет Тетяна Станіславівна,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, доцент кафедри міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин
Провідна установа: |
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки, м. Донецьк
Захист відбудеться 25 січня 2007 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К .847.01 Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Чигоріна, 57а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01601, м. Київ, вул. Чигоріна, 57а.
Автореферат розіслано 25 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Стукач Т. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах глобальної трансформації сучасної світової економіки й поглиблення інтеграційних процесів, що проявляється в розширенні обсягів експортно-імпортних операцій, збільшенні кількості суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, загострюється проблема необхідності всебічного вивчення питань впровадження новітніх фінансово-інституційних інструментів управління ризиками, які випробувані сучасною практикою діяльності суб’єктів господарювання на міжнародних ринках. Особливої актуальності дане питання набуває на сучасному етапі розвитку економіки України, коли концептуально висунута вимога інтеграції нашої країни у світове економічне співтовариство.
Вивченню питань, пов’язаних із сутністю та особливостями ризиків у зовнішньоекономічній діяльності, використанням інструментів управління ризиками у зовнішньоекономічній діяльності присвячено чимало наукових досліджень як у світовій економічній літературі, так і в роботах вітчизняних вчених–економістів.
Найвагоміший внесок у розроблення теоретичних та практичних засад управління зовнішньоекономічними ризиками в світовій економічній системі та використання інструментів управління ризиками у зовнішньоекономічній діяльності здійснили такі зарубіжні вчені, як В. Саймон, К. Редхед, С. Х’юс, М. С. Томсетт, Ф. Лі Ченґ, Дж. Й. Фіннерті, А. Буренін, В. Бочарніков, В. Глущенко, А. Фельдман. З-поміж українських авторів слід відзначити таких вчених, як В. Вітлінський, В. Вергун, А. Кредісов, Ю. Макогон, В. Новицький, Л. Примостка, І. Пузанов, О.Рогач, О. Сохацька, Т. Шемет, А. Філіпенко та інші.
Проте, на нашу думку, в дослідженнях українських та зарубіжних вчених не знайшли достатнього висвітлення питання щодо застосування саме нетрадиційних фінансово-інституційних інструментів управління ризиками, а головне – розв’язання проблеми оцінки та вибору найефективнішого з них. Між тим, широкий інструментарій, який застосовується зарубіжними суб’єктами господарської діяльності, розглядається лише з точки зору констатації сутності таких інструментів, без розробки практичних рекомендацій щодо їх використання в діяльності національних економічних суб’єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІНАНСОВО-ІНСТИТУЦІЙНІ ІНСТРУМЕНТИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок