Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи / сторінка 3

Назва:
Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Теоретична значущість дослідження полягає у науковому опрацюванні, аналізі й узагальненні основних тенденцій та досвіду формування архівних ресурсів і веб-сайтів в Україні та інших державах світу, розробці комплексу взаємопов'язаних науково-методичних та науково-організаційних засад розвитку архівних ресурсів у глобальній мережі Інтернет.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що сформульовані в дисертації висновки та рекомендації використано під час розроблення нині діючого веб-порталу “Архіви України”, веб-сайтів архівних установ, оптимізації доступу до інформаційних архівних ресурсів. Запропоновано й запроваджено нові елементи дизайну зазначеного архівного порталу. Авторка бере участь у підго-товці, публікації та науково-технічному супроводі архівного порталу ДКАУ. Матеріали й результати дослідження застосовуються при автоматизації процесів обробки вітчизняних та зарубіжних архівних ресурсів, для більш повного їх представлення в електронному вигляді із збільшенням інструментів для пошуку. У процесі дослідження було підготовлено Додаток „Архівні служби та архіви країн світу у мережі Інтернет” до підручника „Архівознавство” для студентів історичних факультетів вищих навчальних закладів України (К., 2002).
Апробація результатів дисертації. Основні положення й висновки дисертації оприлюднювалися на наукових форумах різного рівня: міжнародних конференціях „Бібліотеки та інформаційні центри в системі наукового супроводу суспільних реформ” (Київ, 2004) і „Сучасний стан та перспективи розвитку документознавства” (Київ, 2004), науково-практичній конференції „Гуманітарна освіта у профільних вищих навчальних закладах: проблеми і перспективи” (Київ, 2005), обговорювалися на нарадах керівників інформаційних служб архівних установ у 2002–2004 рр.
Публікації. Результати дослідження викладено дисертанткою у шести одноосібних статтях у виданнях, затверджених переліками ВАК України для апробації результатів кандидатських та докторських дисертацій.
Структура дисертації зумовлена метою та завданнями дослідження і складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури (292 позиції), 5-х додатків. Обсяг основного тексту дисертації – 161 с.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ
У першому розділі „Історіографія та джерельна база дослідження” проаналізовано історіографічну базу дисертації, яку складають опубліковані праці з питань інформатизації, зокрема – створення архівних інформаційних ресурсів, та спеціальні роботи, присвячені побудові та функціонуванню архівних веб-сайтів в Україні та поза її межами. Значну роль у вирішенні цих питань відіграли спеціальні міжнародні конференції та наради, на яких було розглянуто досвід побудови архівних сайтів різних країн, виокремлено позитивні тенденції та негативні явища, що потребують усунення. Значну частину матеріалів – проекти, програми, виступи, рішення конферен-цій, семінарів, підсумкові документи нарад – представлено не лише у паперовому, але й в електронному варіантах на сайтах ДКАУ, НБУВ та в міжнародних пошукових системах.
Теоретичні питання класифікації архівних ресурсів та веб-сайтів розглянуто у працях Г. Боряка, Ф. Валаччі, С. Фліза, однак переважна більшість фахівців концентрує увагу на окремих аспектах питання створення сайтів архівної інформації. Досвід практичної роботи архівів із створення та супроводу сайтів розкрито у статтях архівістів Н. Метальникової, Н. Платонової, Г. Волосюка, Т. Захарченко, Р. Пи-рога, В. Резникової, Ю. Дудки, Н. Войцехівської, Л. Джурджи, С. Ло-зової, Г. Духновської, Ю. Кучерявого, Я. Лозниці, О. Качковського та ін. Питання побудови бібліотечних сайтів та он-лайнових ресурсів біб-ліотек висвітлено в деяких статтях дослідників, пов’язаних із створен-ням веб-сайту НБУВ та його ресурсів, зокрема – у роботах М. Сороки, О. Жабіна, Л. Костенка, І. Ляшенко, В. Пономаренко, О. Баркової, І. Павлуші та ін. Формування веб-ресурсів документної інформації органів влади розглянуто в статтях Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок