Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи / сторінка 4

Назва:
Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 Чепуренко та М. Ожевана. Проблеми інтеграції ресурсів бібліотек, архівів, музеїв досліджено у статтях О. Онищенка, А. Бернанда та ін. Проаналізовано також праці зарубіжних архівістів, зокрема таких, як Д. Наленч, О. Мацек та М. Ванер, В. Проданович, А. Бернат, І. Кисельов, Е. Єгорова, Г. Медведєва, Л. Корменди, В. Жумер, С. Іовович, І. Ляльков, Н. Омельчук, В. Носевич, Р. Беррі та ін. У публікаціях зазначених авторів описано й узагальнено досвід побудови інформаційних ресурсів, технології їх створення, пошуку та захисту інформації тощо.
Розглянуто ключові факти з історії впровадження інформацій-них технологій в архівній справі в Україні: початок розроблення та реалізації державних програм; науковий доробок та особистий внесок фахівців галузі в цю справу; формування перших БД архівістами, що сприяло підвищенню рівня подання колосальної за обсягом науково-довідкової інформації Національного архівного фонду (далі – НАФ); участь у міжнародних проектах; розробку єдиних науково-методичних засад архівно-археографічного представлення інформації в мережі Інтернет тощо. Аналіз опублікованих праць свідчить, що сайти архівних служб та веб-портал “Архіви України” не стали об’єктом спеціального розгляду вітчизняними архівознавцями та документознавцями. Разом з тим, накопичений практичний досвід створення архівного порталу в Україні потребує наукового узагальнення з урахуванням позитивних надбань міжнародної архівної спільноти та спеціальних інституцій у цьому напрямі. Отже, можна зробити висновок, що, незважаючи на певну кількість праць, присвячених різноплановим аспектам інформатизації архівних установ України, дана тема вимагає більш поглибленого вивчення.
Джерельна база дослідження складається з комплексу різноманітних за походженням, характером, формою та змістом джерел. Ці матеріали можна поділити на такі групи: нормативно-законодавча база (закони України, укази Президента України, постанови Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, відомчі нормативно-правові акти, насамперед, організаційно-розпорядчі документи ДКАУ, міжнародні, державні, міждержавні та галузеві стандарти); неопубліковані документи, у тому числі – документи поточного архіву ДКАУ (рішення колегії, звіти, плани, результати анкетного опитування працівників тощо); нормативні документи з архівної справи, діловодства та інформатики; словники, в яких розкривається терміносистема процесів інформатизації архівної галузі; документи міжнародних установ гуманітарного спрямування – ЮНЕСКО (зокрема, Records and Archives Management Programme), Міжнародної ради архівів (МРА); веб-сайти: ДКАУ, НБУВ, Інституту археології НАН України, державних архівів Донецької, Одеської та Чернігівської областей, Державного архіву м. Севастополя тощо; електронні документи, пов’язані з питаннями інформатизації галузі, представлені на сайтах ДКАУ, НБУВ; архівні БД.
У другому розділі “Основні зарубіжні архівні веб-ресурси в Інтернеті. Стан та порівняльний аналіз” висвітлюються різні аспекти функціонування ІРАВС. Однією з найважливіших проблем сучасних ІРАВС є те, що вони перебувають у безперервному розвитку, значною мірою стихійному. Тому майже у всіх країнах, де створюються електронні архівні ресурси, виникає необхідність формування концепції побудови цих ресурсів та організації їх функціонування. Пошуковий апарат ІРАВС також є новим видом НДА в архівній системі; він розвивається одночасно із зазначеними власне ресурсами. На сьогодні його організація є найважливішим архівознавчим питанням роботи з ІРАВС.
Інформаційні ресурси архівів за масштабами (рівнями) кумуляції інформації можна класифікувати за типологічною ознакою на такі: міжнародні, національні, державні, регіональні (обласні), муніци-пальні (міські), ресурси інших архівних установ, громадських органі-зацій тощо; за змістом – універсальні та тематичні; за характером інформації – первинні, вторинні, змішані.
Усі зарубіжні архівні ресурси, що представлені на веб-сайтах у мережі Інтернет, як правило, структуровані так: пошукові засоби; нормативно-правова база (архівне законодавство); виставки он-лайн; міжнародне співробітництво; конференції та зустрічі; загальна контактна інформація; публікації; довідкова інформація; послуги, що надаються установами; генеалогічні дослідження; БД та каталоги; зворотний зв’язок із користувачем; питання – відповіді; мовні версії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок