Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи / сторінка 5

Назва:
Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Наприклад, на сайті МРА можна не тільки докладно ознайом-митися з діяльністю цієї організації, але й взяти участь у розробці проектів з різних напрямів архівної справи. Отже, одні веб-сайти надають лише контактну інформацію, інші – крім контактної та довід-кової інформації містять нормативно-правову, довідкову інформацію та відомості про міжнародне співробітництво. Деякі веб-сайти додатково надають інформацію про послуги, що пропонуються тією чи іншою установою, зокрема щодо генеалогічних розшуків. Майже всі веб-сайти мають окремі веб-сторінки під назвою „Карта сайту”, що суттєво полегшує орієнтування користувача в масивах інформації.
Деякі веб-сайти (Archivia Net, Repositories of Primary Sources, національних архівів Канади, Великобританії, Швеції, Чеської Республіки, Національної архівної служби США, Державної архівної служби Новосибірської області РФ, Системи Державних архівів Латвії, Генеральної дирекції державних архівів Польщі, „Архіви Росії”, „Архіви Білорусі”, Державного архіву Російської Федерації, „Архівна справа”, Архіву Відкритого Суспільства, Центрального Державного архіву Праги) оприлюднюють у мережі Інтернет БД та фондові каталоги.
Одним із найбільш рейтингових за багатьма показниками може вважатися сайт Національного архіву Австралії. Унікальність австра-лійської системи полягає в тому, що в ній представлено колосальний обсяг документної інформації на рівні подокументної одиниці опису (item level): каталог містить описи 2,6 млн. од. зб., що складає 10% архівного фонду Австралії. Завершення повного подокументного представлення в Інтернеті національної архівної спадщини цієї країни потребуватиме, за обрахунками спеціалістів, 80 років. І це – без урахування нових надходжень. Цифрові копії цих документів можна замовити в режимі on-line (як правило, строк виконання – до трьох місяців). Каталог Національного архіву Австралії містить описи 80 тис. колекцій (series), а також інформацію про 9 тис. фондоутворю-вачів і власників зібрань.
Користувачу надається пошук з візуальними можливостями, що дозволяє шукати і замовляти фотодокументи. Є можливість прокон-сультуватися зі спеціалістами архіву, написавши їм електронного листа. На сайті є окрема сторінка „Про сайт”, де висвітлено повну інформацію щодо технічних аспектів даного веб-ресурсу, а саме: друк сторінок, формати файлів, авторське право, питання захисту інформації, передусім персонального характеру, реєстрація відвідувань сайту, а також відомості про збір приватної інформації, що надходить електронною поштою. Окрема сторінка – крамниця Націо-нального архіву (National Archives Shop), присвячена путівникам (Research Guides), до яких надається бібліографічний опис, анотація, вартість кожного видання, його повний зміст у форматі PDF (із вказанням розміру файлу) або он-лайновий перегляд. Тут представлені книжкові видання, відео та публікації на компакт-дисках, геральдичні та картографічні матеріали, а також надано можливість замовити їх через Інтернет. Професійні публікації з діловодства (Recordkeeping Publication) доступні он-лайн.
Як правило, ІРАВС представлені двома-трьома мовами, переважно – мовою країни, що створила сайт, а також англійською або французькою. Загалом найбільш потужними є архівні інформаційні ресурси таких країн, як США, Канада, Велика Британія, Австралія. Цікавим і корисним для України є досвід Польщі, Швеції, Росії, Латвії.
Рівень організації сайтів – різний у різних країнах; він залежить від основного призначення довідкової системи, від інформаційного потенціалу держави та підтримки нею архівної галузі, концепцій розвитку сайтів, наявності висококваліфікованих фахівців у цій галузі тощо. У багатьох російських архівних веб-сайтах представлена тільки адміністративно-управлінська інформація та номенклатура послуг. Виставляються науково-інформаційні ресурси законодавчого харак-теру, сторінки про профільні видання та архівну періодику, ін форма-ція про наради, конференції, хроніка поточних подій. Нерозробленою залишається така важлива складова, як змістовні відомості про фонди і документи архівів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок