Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи / сторінка 6

Назва:
Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

У третьому розділі „Інтернет-ресурси порталу „Архіви Украї-ни”: формування, структура, наповнення” наведено архівознавчий аналіз інформаційних архівних ресурсів зазначеного порталу.
Офіційний веб-сайт ДКАУ створено 24 грудня 2000 р. відповідно до Указу Президента України від 31 липня 2000 р. № /2000 „Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні”, а також Розпорядження Президента України від 2 вересня 2000 р. № 273/2000-рп „Про невідкладні заходи щодо розвитку архівної справи” як основний державний інформацій-ний ресурс глобальної комп’ютерної мережі Інтернет в архівній галузі та архівній інформатизації. Уся інформація порталу подається користувачам безоплатно. Інформацію, представлену на архівному порталі, зосереджено в 20 розділах, навігація між якими можлива з будь-якої веб-сторінки порталу. Основою архівного порталу є запро-понований користувачам рубрикатор, де можна ознайомитися не лише з інформацією адміністративно-управлінського характеру, а й з норма-тивною базою, галузевими програмами, відомостями про міжнародні контакти, доступ до документів та НДА, запити громадян, БД, зару-біжну україніку, архівну освіту в Україні, діяльність Спілки архівістів України тощо. Інформація в рубриці „Архіви в світі. Корисні посилан-ня” є структурованою.
На головній сторінці архівного порталу розміщено актуальну інформацію, а саме: щоденні новини та анонси, статистичні дані, посилання на архівний портал ЮНЕСКО, Інтернет-архів WaybackMachine; спільні міжнародні проекти; web-бібліографію України, окремі едиційні проекти (зокрема „Літопис УПА” в мережі Інтернет; „Смолоскип”: Музей-архів самвидаву; Архіви КДБ в Інтернеті; Українська еліта: реконструкція фамільних архівів тощо); генеалогічні ресурси; методичні документи (наприклад, Схема класифікації документної інформації в систематичних каталогах державних архівів України, проект Закону України „Про діловодство” (варіант 12-й); розділ щодо загроз і ризиків інформаційній безпеці України (Катастрофа 10 квітня 2003 р.: Кам’янець-Подільський), інформаційні ресурси з актуальної проблематики, зокрема про голодомори 1921–1923, 1932–-рр., „Влада очима історії” тощо.
Ядром порталу є розділ „Архіви України”. Вхідна сторінка містить перелік архівів та архівних установ, а саме: ДКАУ, УНДІАСД, 8 центральних державних, 28 місцевих, 8 галузевих державних архівних установ, відомчих архівних установ (Національної академії наук України, Міністерства культури і туризму України та Міністерства освіти і науки України). Надається можливість переходу без посередньо до сторінок кожної установи, де подано відомості про історію архіву, його фонди, НДА, мiжфондовi та фондові покажчики, перелік оглядів, інформацію щодо науково-довідкової бібліотеки та бібліографію.
Важливою є рубрика „Нормативна база”, яка містить понад 560 повнотекстових нормативно-правових документів, у тому числі укази, розпорядження та доручення Президента України; закони України; постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України; постанови Верховної Ради України, 225 наказів ДКАУ, 85 положень зі сфери архівної справи та діловодства, 19 стандартів і рекомендацій у сфері архівної справи, 15 регіональних програм розвитку архівної справи, 9 переліків документів, 8 методичних рекомендацій, по чотири нормативних документи – інструкції, правила роботи та „Правила видання документів і пам'яток (1990–2000)”, по одному – „Примірні норми часу (виробітку) на основні види робіт в архівних підрозділах органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій” та „Угода між ДКАУ та ЦК профспілки працівників державних установ України”.
Рубрика „Публікації на сайті” репрезентує своїм користувачам відомчі періодичні видання („Архіви України”, „Вісник Державного комітету архівів України”, „Бюлетень Галузевої служби науково-технічної інформації”), усі путівники та інші довідники, що побачили світ у серії „Архівні зібрання України” (понад 10 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок