Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи / сторінка 7

Назва:
Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
екранних сторінок в онлайновому режимі), покажчики, словники та підручники, а також статті фахівців та науковців. Підрубрика “Бібліографія: довідники, огляди фондів, колекцій, зібрань” включає понад 2,3 тис. бібліографічних позицій, у тому числі 119 повнотекстових публікацій.
На початок 2005 р. в рубриці „Документальні виставки on-line” представлено інформацію про 14 документальних виставок, на яких експонуються загалом понад 2,3 тис. документів з вітчизняних та іноземних архівів.
Рубрика “Галузеві програми” надає користувачам інформацію щодо регіональних програм розвитку архівної справи (повні тексти програм у форматі RTF); загалом в цій рубриці представлено 15 регіонів України.
Щомісячно на сервері архівного порталу реєструється 5–6 тис. користувачів (що, без сумніву, підтверджує затребуваність архівного порталу) з більш ніж 50 країн світу: Україна – 28%, мережа – 25%, невідомі – 17%, комерційні – 16%, Польща – 4%, Російська Федерація – 3%, Білорусія – 1%, Канада – 1%, Данія – 1%, інші – 1%. Портал має англомовну частину: новини та анонси архівної галузі, контактна інформація, архівне законодавство, перелік архівів та архівних установ, зарубіжна архівна україніка, архівні путівники, інформація щодо генеалогічних розшуків, он-лайн ресурси, корисні посилання тощо.
Структура архівознавчої моделі архівного порталу складається з різних рівнів ресурсів та системи управління цими ресурсами. У ресурсах можна виокремити чотири типові складові архівно-інформаційної моделі організації інформаційних ресурсів сайту, на яких базуються основні елементи (рубрики або сторінки) сайту:
І. Адміністративна інформація та організація діяльності системи. Блок ресурсів адміністративної інформації: 1. Про нас (ДКАУ); 2. Архіви та архівні установи в Україні та обласні державні адмініст-рації; 3. Організація роботи державних архівів і питання формування НАФ (комплектування, описування, облік, НДА, забезпечення збере-женості тощо); 4. Галузеві програми; 5. Міжнародні контакти; 6. Вакансії; 7. Актуальні проблеми архівної галузі; 8. Хроніка (архівні новини, анонси).
ІІ. Законодавча та нормативно-правова інформація: 1. Нормативна база діяльності архівів; 2. Запити громадян соціально-правового характеру; 3. Архіви і порушення прав людини; 4. Правила роботи з документами НАФ в читальних залах архівів, умови доступу; 5. Хроніка.
ІІІ. Блок супутньої інформації: 1. Архівна освіта – інформація про навчальні заклади; 2. Архівні громадські об’єднання – Спілка архі-вістів України; 3. Nota Bene; Діяльність споріднених установ в інших країнах.
ІV. Наукова та науково-інформаційна діяльність архівних установ і питання використання архівної інформації: 1. Науково-довідкові ресурси НАФ та науково-інформаційна діяльність архівів: Науково-інформаційна діяльність архівів; Доступ до НДА; БД (довідкові, архівні) в Україні: Архівна україніка; Документальні виставки; Ресурси НДА архівів: описи, каталоги, путівники, реєстри, переліки, списки тощо; Бібліографічні ресурси на допомогу діяльності архівів, формування та використання НАФ; Хроніка. 2. Ресурси НАФ в електронному форматі: БД повнотекстової інформації, публікації документів, публікації на сайті документальних виставок он-лайн (у тому числі фотовиставок) тощо. 3. Науково-дослідна робота на базі ресурсів: монографії, електронні документальні публікації; галузеві часописи: бюлетені, інша професійна періодика, виставлені як у вигляді СD, так і в PDF-форматі тощо.
Побудова сайту та організація ресурсів веб-сайтів та веб-порталу мають враховувати логічну структуру функцій архівної системи. Необхідно враховувати критерії сталості і оперативності архівної інформації: статичні матеріали; динамічні матеріали; поточні матеріали, а також типи і види сторінок, обов’язковість розділів тощо.
Основні підходи до інструментальних засобів автоматизованого створення та підтримки архівного порталу зумовлені тим, що вони мають забезпечувати можливість управління змістом, здійснювати інтерактивне створення інформаційної структури порталу з відобра-женням зв’язків між його сторінками, створення та редагування веб-сторінок, можливість оновлення їх інформації; виконувати контроль актуальності посилань, використання та перегляду графічних зображень; організовувати інтерактивний інтерфейс для отримання інформації від відвідувачів архівного порталу; забезпечувати можливості пошуку документів, що зберігаються на веб-порталі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок