Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи / сторінка 8

Назва:
Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Форми представлення даних поділяються на дані для формування статичних веб-сторінок форматів HTML, TXT, PHP, RTF, PDF, що збережені на сервері до наступної заміни або до втрати актуальності; дані для запису в БД, що є підставою для формування динамічних веб-сторінок під час виклику користувачем сайту; дані найбільш популярних форматів зовнішніх систем для розміщення на веб-сервері з метою копіювання відвідувачем; дані графічних форматів JPEG та GIF, що є частиною даних для включення до статичної веб-сторінки.
Перспективи розвитку ресурсів архівного порталу пов’язані із створенням належних умов для розвитку архівної справи в державі та формування інформаційного суспільства в Україні. Найбільш актуаль-ними завданнями на найближчу перспективу є забезпечення своєчас-ної актуалізації інформаційної складової архівного порталу, розширен-ня функціональних можливостей, удосконалення його інформаційного наповнення, збільшення переліку послуг, що пропонуються в порталі, розширення переліку наданих ним послуг, популяризація архівного порталу в Україні та за її межами.
Подальша робота з сайтом має розвиватися у декількох напрямах: передусім слід створити інструмент повноцінного пошуку у межах архівного порталу, що є першою передумовою оптимізації режиму користування його ресурсами; удосконалити англомовну версію порталу й забезпечити її постійний, а не ситуативний супровід; запровадити якісно новий інформаційний ресурс (і незрівнянно більш потужний, ніж усі наявні на сьогодні) – у вигляді БД пофондового рівня – електронної версії Центрального фондового каталогу України; удосконалити діалог з користувачами, зокрема, створити окремі сторінки з назвами „Найбільш типові запитання”, “Сторінка користувача”, в яких розробити зворотний зв’язок із користувачами; необхідно також передбачити опитувальник дослідників з різних питань, що дозволить оперативно реагувати на актуальні потреби користувачів і вимоги часу; в окремому розділі представити повний перелік безоплатних і платних послуг, що їх надають архівні установи, а також прейскурант цін на платні послуги; організувати на архівному порталі електронну архівну крамницю, позначати ключові позиції значком „New”; зробити розділ “Публікації”, а також сторінку “Форум” інтерактивними для обговорення актуальних питань, удосконалити карту порталу.
Перспективним видається і такий напрям удосконалення порталу, як створення мережі з кількох міні-сайтів, структурованої за певною тематикою, з виведенням посилань на них на головну сторінку. У такий спосіб головна сторінка порталу виконуватиме свою пряму функцію – зв’язуючої ланки між міні-сайтами.
Водночас у сфері державного управління цей ресурс діятиме у разі включення його до єдиної електронної архівної мережі державних органів, побудова якої передбачена Державною програмою інформатизації України на 2003–2005 рр., а на перспективу до 2010 р. – програмою “Електронна Україна”. Таким чином, є всі підстави вважати офіційний портал “Архіви України” не просто потужним сегментом електронних інформаційних ресурсів держави, а й реальним кроком на шляху формування в Україні інформаційного суспільства.
ВИСНОВКИ
1. Представлення архівних інформаційних ресурсів у мережі Інтернет, попри безперечну актуальність цього питання, зумовлену нагальною необхідністю модернізації архівознавства у зв’язку з інфор-матизацією суспільства, у вітчизняному архівознавстві спеціально не досліджувалося.
2. Важливе значення має вивчення досвіду розроблення, структурування та функціонування сайтів зарубіжних архівних уста-нов (ресурси, структура гіпертекстової побудови, повнота розкриття меню, концептуальні засади використання інформації тощо), зокрема, МРА, архівів США, Великої Британії, Канади, Латвії, Швеції, Чехії, Росії та інших держав. На основі аналізу цього досвіду оцінено перева-ги та недоліки різних архівних сайтів та порталів, визначено такі ос-новні вимоги до побудови українського архівного порталу: організація інтегрованих адміністративних ресурсів, потужних ресурсів документ-тної архівної та бібліографічної інформації (в тому числі довідкових БД та ресурсів повнотекстової інформації), створення пошукових засо-бів на порталі, наявність розгалуженої карти порталу, інформаційних розділів про управління, ресурси різних видів, хроніку подій, доку-ментальні виставки тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок