Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ЗМІННОЇ НАПРУГИ З МІКРОПРОЦЕСОРНИМ ІМПУЛЬСНИМ КЕРУВАННЯМ ДЛЯ ПРИСТРОЇВ ЕЛЕКТРОНАГРІВУ

ПОЛІПШЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ЗМІННОЇ НАПРУГИ З МІКРОПРОЦЕСОРНИМ ІМПУЛЬСНИМ КЕРУВАННЯМ ДЛЯ ПРИСТРОЇВ ЕЛЕКТРОНАГРІВУ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ЗМІННОЇ НАПРУГИ З МІКРОПРОЦЕСОРНИМ ІМПУЛЬСНИМ КЕРУВАННЯМ ДЛЯ ПРИСТРОЇВ ЕЛЕКТРОНАГРІВУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,46 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦIОНАЛЬНИЙ ТЕХНIЧНИЙ УНIВЕРСИТЕТ“
ХАРКIВСЬКИЙ ПОЛIТЕХНIЧНИЙ IНСТИТУТ”
Король Євген Ігорович
УДК 621.314.2
ПОЛІПШЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК НАПІВПРОВІДНИКОВИХ
ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ЗМІННОЇ НАПРУГИ З МІКРОПРОЦЕСОРНИМ
ІМПУЛЬСНИМ КЕРУВАННЯМ ДЛЯ ПРИСТРОЇВ ЕЛЕКТРОНАГРІВУ
Спеціальність 05.09.12 – напiвпровiдниковi перетворювачі електроенергії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, старший науковий співробітник,
Кіпенський Андрій Володимирович,
Національний технічний університет “
Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри
промислової і біомедичної електроніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Липківський Костянтин Олександрович,
Інститут електродинаміки НАН України (м. Київ),
завідувач відділом
кандидат технічних наук,
Бахнов Леонід Євгенович,
Державне підприємство “
Науково дослідний інститут “ХЕМЗ” (м. Харків),
завідувач відділом
Провідна установа – Національний технічний університет України“
Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра промислової електроніки
Захист відбудеться 02.07. 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.04 у Національному технічному університеті
“Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного
університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 01.06. 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осичев О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
У теперішній час відзначається зріст вимог, що пред’являються до напівпровідникових перетворювачів електроенергії і, зокрема, до перетворювачів змінної напруги (ПЗН), які використовуються для регулювання потужності в активному навантаженні. До таких вимог, насамперед, відноситься поліпшення якісних і енергетичних показників, електромагнітної сумісності з мережею живлення, розширення функціональних можливостей, а також забезпечення безупинної діагностики стану і селективного захисту при виникненні аварійних ситуацій.
Задоволення вказаних вимог зазвичай досягається за рахунок створення нових силових схем ПЗН чи використання нових способів керування.
При розробці нових силових схем ПЗН із поліпшеними енергетичними показниками найчастіше використовується збільшена кількість зазвичай цілком керованих силових ключів (СК), підвищення частоти їхньої комутації, а також використання силових активних фільтрів і силових трансформаторів з секціонованими обмотками та інше. Однак усі ці міри приводять до збільшення вартості систем перетворення електроенергії та зниження їх коефіцієнта корисної дії.
Для реалізації нових способів керування, що дозволяють поліпшити якісні показники і розширити функціональні можливості ПЗН, найчастіше використовують мікропроцесорні системи керування (МПСК). Однак такий підхід вимагає рішення задач сполучення мікропроцесора з силовою схемою перетворювача, синхронізації процесів керування з мережею живлення та керування ПЗН у реальному масштабі часу.
У нинішніх умовах стану енергоресурсів України перелічені проблеми є дуже актуальними, а для їхнього рішення в дисертаційній роботі пропонується комплексний підхід, заснований на поєднанні удосконалення силових схем ПЗН і застосування мікропроцесорних систем імпульсного керування й автоматичного регулювання, реалізованих з використанням положень теорії цифро-імпульсних та імпульсно-цифрових перетворень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Основні ідеї і результати, що представлені у дисертаційній роботі, використовувалися при проведенні науково-дослідних робіт з госпдоговірних тем:
­ “Розробка тиристорного перетворювача з мікропроцесорним керуванням для регулювання температури” (договір з ВАТ “АТ НДІРВ”, м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ЗМІННОЇ НАПРУГИ З МІКРОПРОЦЕСОРНИМ ІМПУЛЬСНИМ КЕРУВАННЯМ ДЛЯ ПРИСТРОЇВ ЕЛЕКТРОНАГРІВУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок