Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: АВТОМАТИЗАЦІЯ СКІНЧЕННО-ЕЛЕМЕНТНОГО РОЗРАХУНКУ ПРОЦЕСІВ У ПРОСТОРОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Загрузка...

АВТОМАТИЗАЦІЯ СКІНЧЕННО-ЕЛЕМЕНТНОГО РОЗРАХУНКУ ПРОЦЕСІВ У ПРОСТОРОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СЕРЕДОВИЩАХ / сторінка 7

Назва:
АВТОМАТИЗАЦІЯ СКІНЧЕННО-ЕЛЕМЕНТНОГО РОЗРАХУНКУ ПРОЦЕСІВ У ПРОСТОРОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

 
Рис. 7 Рис. 8
Розроблено об’єктно-орієнтовані моделі фізичних характеристик середо-вища, крайових умов та умов спряження, що підтримують динамічне розширення параметрів (рис. 9). Це дозволяє використовувати систему для
пре- та постпроцесінгу в широкому колі задач чисельного моделювання, що не обмежується вбудованими математичними моделями. Між моделями геомет-ричних і фізичних даних існує зв’язок: ділянці геометрії відповідають фізичні характеристики середовища, крайові, початкові умови, умови спряження.
Рис. 9
Підсистема автоматично підтримує цілісність внутрішньої ієрархічної структури геометричних і фізичних даних. Під цілісністю даних розуміється однозначність зв’язків між геометричними елементами, що є підлеглими і батьківськими елементами. Так, наприклад, видалення зони призводить до видалення вузлів цієї зони, якщо вони не є вузлами інших зон, а також зв’язок між сусідніми однотипними елементами, як, наприклад, між двома сусідніми зонами, що мають загальну сторону, загальні ребра й вузли. Зміна положення у просторі вузла, ребра або сторони приводить до зміни форми обох зон.
У складі підсистеми ПЗОД реалізовано автоматичну діагностику моделі, яка дозволяє контролювати коректність створеної геометрії області. Ця операція виконує перевірку, чи є грані опуклими багатокутниками, а також перевірку на перетин між гранями у складі зони і відсутність спільного об’єму для сусідніх зон. Програма вказує користувачеві системи на пропущені ділянки при введенні фізичних характеристик середовища.
Підсистема імпорту даних (ПІД) виконує імпорт та перетворення моделей областей PMWIN (Processing Modflow for Windows), а також інших MODFLOW-сумісних систем.
Використання МСЕ вимагає попередньої побудови дискретної моделі області, що складається з множини скінченних елементів. Для цього призначена Підсистема скінченно-елементного розбиття (ПСЕР), яка виконує розбиття тривимірної моделі на скінченні елементи прямими методами тріангуляції за шаблонами (тобто із заздалегідь відомою топологією). Як тривимірні скінченні елементи використовуються тетраедри, функції форми яких представлені поліномами першого ступеня. В роботі запропоновано алгоритм тріангуляції з урахуванням довільно орієнтованих у просторі тонких включень, що базується на локалізації розривів суцільного середовища в місцях з’єднання довільної кількості включень і множинній нумерації вузлів, ребер та граней. Досліджено вплив методів тріангуляції з різною топологією на точність розв’язку.
Підсистема формування та розв’язання систем рівнянь МСЕ (ПФРС) формує матриці мас, жорсткості, вектори правих частин МСЕ; виконує розв’язання задачі Коші для системи звичайних лінійних диференціальних рівнянь першого порядку (для нестаціонарних задач) за різницевою схемою Кранка–Ніколсона; виконує розв’язання СЛАР МСЕ (для стаціонарних задач) за методом Холецького, використовуючи обчислювальні потужності персо-нального комп’ютера.
Для розв’язання задач із системами рівнянь великої кількості невідомих, що не можуть бути розв’язані на ПК внаслідок обмеженості їх ресурсів, використовуються зовнішні модулі паралельного розрахунку (програми інших розробників та співавторів робіт, що не входять до складу програмного комплексу і не виносяться до захисту), які працюють на багатопроцесорних кластерах серії СКІТ, створених в Інституті кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України.
Важливою складовою системи тривимірного моделювання є виведення актуальної графічної та числової інформації про геометричні та фізичні дані області й результати розрахунку. Існує багато програмних засобів візуалізації тривимірних областей, проте вони не можуть бути використані для задач комплексу, оскільки не можуть повною мірою подати особливості тривимірних МСЕ-моделей областей з тонкими включеннями. Для вирішення цього завдання створено Підсистему графічного відображення інформації (ПГВІ), яка надає у плоских та перспективних проекціях вигляд моделі області та результатів розрахунку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: АВТОМАТИЗАЦІЯ СКІНЧЕННО-ЕЛЕМЕНТНОГО РОЗРАХУНКУ ПРОЦЕСІВ У ПРОСТОРОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок