Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: АВТОМАТИЗАЦІЯ СКІНЧЕННО-ЕЛЕМЕНТНОГО РОЗРАХУНКУ ПРОЦЕСІВ У ПРОСТОРОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Загрузка...

АВТОМАТИЗАЦІЯ СКІНЧЕННО-ЕЛЕМЕНТНОГО РОЗРАХУНКУ ПРОЦЕСІВ У ПРОСТОРОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СЕРЕДОВИЩАХ / сторінка 8

Назва:
АВТОМАТИЗАЦІЯ СКІНЧЕННО-ЕЛЕМЕНТНОГО РОЗРАХУНКУ ПРОЦЕСІВ У ПРОСТОРОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Підсистема складається з алгоритмів: прямого та зворотного графічних конвеєрів, каркасної візуалізації, візуалізації суцільних поверхонь, розрахунку освітлення, позиціювання камери, видалення невидимих прямих та граней, сортування двоїчних дерев (рис. 10).
Одночасна робота ланцюга підсистем ПВРІ – ПЗОД – ПГВІ дозволяє користувачу у реальному часі спостерігати зміни при редагуванні геометрії та фізичних властивостей області.
Рис. 10
Спроектовано й реалізовано низку сервісних алгоритмів: механізм адаптивної деградації, який полегшує візуалізацію “важких”, тобто водночас об’ємних і детальних моделей областей; підсистему зберігання й завантаження проектів; підсистему протоколювання дій оператора, яка дозволяє відміняти дії оператора.
Частина алгоритмів і рішень, покладених в основу програмної реалізації комплексу, – це власні унікальні програмні рішення: об’єктні моделі геометрії області та фізичних характеристик середовища, алгоритм тріангуляції з урахуванням тонких включень, механізм динамічного розширення класів фізичних характеристик, крайових умов та умов спряження. Частина застосованих алгоритмів – це широко відомі CAD-алгоритми, проте вони були вдосконалені відповідно до завдань комплексу. Проведення робіт з підвищення ефективності алгоритмів візуалізації (графічних конвеєрів, алгоритмів відсікання прямих і видалення невидимих граней) дозволило підвищити швидкість візуалізації та зручність роботи користувача з системою. Вдосконалення механізмів збереження даних дозволило зменшити обсяг ресурсів ПК, необхідний для розв’язання типової задачі, внаслідок чого підвищити складність/розміри (порядки матриць МСЕ) досліджуваних об’єктів.
У четвертому розділі розглянуто засоби обробки, що дозволяють проводити якісний і кількісний аналіз отриманих у процесі МСЕ-моделювання результатів. Ці засоби входять до Підсистеми звітної інформації (ПЗІ) – набору графічних та табличних звітів, що представляють будову області, проміжні результати МСЕ-дискретизації й результати розрахунку (рис.11).
Рис. 11
У кожному графічному звіті користувач може провести: налаштування ракурсу перегляду; обмеження області окремим шаром; усікання області об’ємним перетином; фільтрацію (обмеження виводу на екран) ділянок області за діапазоном значень параметрів або приналежності до обраних шарів; налаштування кольорів і шрифтів звіту.
Графічні звіти побудовані на базі підсистеми візуалізації. При формуванні звіту використовується візуалізація граней тріангуляційної сітки з кольорами і значеннями, що відповідають розв’язку в цій ділянці простору. Розв’язок задачі у графічному звіті представляється одно- або двокольоровим градієнтом на поверхні області (рис. 12), за якого мінімальному та максимальному значенням розв’язку відповідають різні кольори або інтенсивності. Для аналізу характеру процесів у програмному комплексі будуються лінії поверхонь рівного напору (рис. 12) і вектори швидкостей фільтрації (рис. 13). Числові значення напорів та швидкостей зазначаються у підписах графічного звіту.
Рис. 12 Рис. 13
При аналізі грунтових масивів, що містять одночасно водоносні горизонти і водороздільні шари, через різний масштаб значень швидкостей фільтрації складно отримати порівняльні оцінки за графіками. Ця проблема вирішується за допомогою інструментів виключення з графічного представлення ділянки моделі за заданими критеріями: за номерами шарів або за діапазоном значень розв’язку. Приклад виключення двох водороздільних шарів за їх номерами показано на рис. 13. Для розгляду ділянок із складним характером руху рідини застосовується об’ємний перетин (усікання моделі тривимірним тілом по шарах моделі), що дозволяє якісно оцінити об’ємний характер процесів у декількох площинах одночасно (рис. 14).
Рис. 14 Рис. 15
Для проведення кількісного аналізу створено табличні звіти. Вони дозволяють отримати точні числові значення геометричних і фізичних параметрів області та результатів розв’язку задачі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: АВТОМАТИЗАЦІЯ СКІНЧЕННО-ЕЛЕМЕНТНОГО РОЗРАХУНКУ ПРОЦЕСІВ У ПРОСТОРОВИХ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок