Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: НАУково-практичне ОБҐРУНТУВАННЯ і розробка ТЕХНОЛОГІЇ консервованих функціональних напоїв

Загрузка...

НАУково-практичне ОБҐРУНТУВАННЯ і розробка ТЕХНОЛОГІЇ консервованих функціональних напоїв / сторінка 5

Назва:
НАУково-практичне ОБҐРУНТУВАННЯ і розробка ТЕХНОЛОГІЇ консервованих функціональних напоїв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,50 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

Публікації.  За результатами дисертації опубліковано 50 наукових робіт, зокрема одна монографія, 29 публікацій в фахових журналах і збірниках наукових праць, тези 17 доповідей на наукових конференціях, отримано 3 деклараційні патенти України.
Структура дисертації.  Перша частина дисертаційної роботи складається із вступу, 5 основних розділів, загальних висновків, списку літературних джерел з 593 найменувань (49 стор.). Роботу викладено на 327 сторінках, вона містить 65 таблиць (42 стор.), 103 рисунки (56 стор.). Друга частина дисертаційної роботи містить 10 додатків.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обґрунтована актуальність теми, сформульовані мета і задачі дослідження, викладена наукова новизна і практичне значення результатів, відображені результати промислової апробації, відмічені особистий внесок здобувача, структура і обсяг роботи.
У першому розділі “Наукова проблема виробництва безалкогольних і слабоалкогольних напоїв функціонального призначення” на основі аналітичного огляду літератури зроблений висновок про те, що порушення структури харчування сучасної людини – головний фактор, який наносить непоправну шкоду для здоров'я на декілька порядків більшу, ніж екологічна забрудненість. Виходом із ситуації, що склалася, стає розробка технологій функціональних харчових продуктів, які характеризуються зміною якості шляхом корекції (модифікації) їх складу в орієнтації на сучасні теорії харчування і нутриціологію. Значне місце в концепції функціонального харчування займають безалкогольні і слабоалкогольні напої, які являють собою одну з найбільш технологічних харчових систем для збагачення. Природним джерелом біологічно активних речовин є пряно-ароматична рослинна сировина, фрукти і овочі, які завдяки значній кількості БАР володіють лікувально-профілактичними властивостями широкого спектру. Однак застосовувані в харчовій промисловості способи переробки рослинної сировини такі, що біологічно активні речовини, які містяться в ній, можуть практично повністю зруйнуватися. Крім того, отримані за найбільш поширеним способом екстракти рослинної сировини через високу концентрацію етилового спирту можуть додаватися в напої в обмеженій кількості, не здатній істотно підвищити їх біологічну цінність і смакові показники. У традиційних технологіях напоїв і тих, що розробляються на основі пряно-ароматичної рослинної сировини, домінує тенденція створення напоїв із екстрактів, до складу яких входить велика кількість різноманітних інгредієнтів (до 50 найменувань). Створюючи багатокомпонентні композиції, дослідники не приймають до уваги те, що корисні властивості окремих рослин у складі сумішей можуть бути знівельовані через присутність струмогенів (речовин, інактивуючих дію деяких БАР).
Оптимізація процесу екстрагування ПАРС, що дозволяє максимально зберегти в незмінному виді біологічно активні речовини, і виробництво напоїв на моносировині – це проблема, яка вимагає рішення.
У важливому напрямку досліджень із створення функціональних напоїв, збагачених інгредієнтами, які оздоровче і профілактично впливають на організм людини, не приділяють належної уваги рішенню однієї з найголовніших проблем – мікробіальній стабілізації. В нинішній час практично всі газовані напої випускають із хімічними консервантами. Найбільш надійним і нешкідливим для здоров'я людини способом стабілізації є пастеризація. Суперечні і нечисленні літературні дані про режими пастеризації газованих безалкогольних і слабоалкогольних напоїв свідчать про те, що вони підібрані емпіричним шляхом. Визначення видів мікроорганізмів – збудників специфічного псування газованих напоїв, вивчення кінетичних закономірностей їх термоінактивації, наукове обґрунтування параметрів пастеризації дозволять відмовитися від використання хімічних консервантів і випускати екологічно чисту продукцію з тривалим терміном зберігання.
Аналіз стану світового виробництва напоїв свідчить про те, що найбільш перспективним є приготування їх із концентратів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: НАУково-практичне ОБҐРУНТУВАННЯ і розробка ТЕХНОЛОГІЇ консервованих функціональних напоїв

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок