Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: РОЗВИТОК МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЮ ПРОМИСЛОВОЮ ВЛАСНІСТЮ У КОНТеКСТІ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

РОЗВИТОК МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЮ ПРОМИСЛОВОЮ ВЛАСНІСТЮ У КОНТеКСТІ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ / сторінка 7

Назва:
РОЗВИТОК МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЮ ПРОМИСЛОВОЮ ВЛАСНІСТЮ У КОНТеКСТІ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Рис. 2. Механізм функціонування й розвитку інтелектуальної промислової
власності в регіоні
Автором визначені функції відділу з розвитку інтелектуальної промислової власності облдержадміністрації, які полягають у такому: аналіз стану та тенденцій розвитку інтелектуальної промислової власності; розробка пропозицій щодо вдосконалення нормативно-законодавчої бази в цій сфері; інформаційне забезпечення (створення та посилення зв’язку між власниками прав на об’єкти права інтелектуальної промислової власності (ПІПВ) та власниками капіталу з метою подальшої комерціалізації ПІПВ); розгляд та розв’язання скарг, що надійшли до цього органу адміністративним шляхом у порядку, передбаченому законодавством України; моніторинг діяльності організацій, створених за участю державних коштів, які функціонують у сфері інтелектуальної промислової власності; управління розвитком інноваційних структур тощо.
Недержавні інституції оцінювачів прав на об’єкти права інтелектуальної власності та патентні повірені здійснюють оцінку прав на об’єкти ПІПВ, надають консультації та представляють інтереси фізичних і юридичних осіб перед органами та установами щодо питань інтелектуальної власності.
Складність оцінки інтелектуальної власності зумовлена тими обставинами, що в принципі неможливо розробити універсальну методику такої оцінки, оскільки кожен з об’єктів інтелектуальної власності повинен бути оригінальним, та й умови практичного використання об’єктів інтелектуальної власності в господарській діяльності суб’єктів господарювання, як правило, різні. Жодна методика, на відміну від людини, не в змозі охопити всі ці умови. Саме тому дуже важливим є функціонування та розвиток інституту оцінювачів.
Результат проведення експертиз багато в чому залежить від кваліфікації експерта. Потрібен механізм стимулювання вдосконалення кваліфікації експертів, тому що оцінка ПІПВ дуже часто не задовольняє її замовників. Про це свідчить більше ніж триразове збільшення судових скарг з цього приводу у 2005 р. порівнянно з 2004 р. Наступним кроком у вирішенні цього питання може стати впровадження рейтингу оцінювачів, який буде впливати на їх професійну діяльність.
У розрізі першого рівня організаційного забезпечення механізму управління інтелектуальною промисловою власністю на регіональному рівні розроблено й обґрунтовано впровадження рейтингу оцінювачів інтелектуальної промислової власності, який поставлено в залежність від результатів його діяльності:
,
де IO – індекс рейтингу оцінювачів;
T – кількість оцінок, що не були оскаржені або були підтверджені в суді;
N – кількість оцінок, що були оскаржені та не були підтверджені в суді;
Ki, Kn – коефіцієнти вартості об’єктів, що оцінювались в i та n-му випадку.
Впровадження цього показника дасть змогу визначити рейтинг оцінювачів прав на об’єкти права інтелектуальної промислової власності, що сприятиме зростанню конкуренції між ними і, як наслідок, якості оцінки. Таким чином, створюється механізм самовдосконалення оцінки прав на об’єкти ПІПВ.
У дисертації показано, що в механізмах державного управління інтелектуальною промисловою власністю необхідною умовою існування судової системи вирішення питань щодо інтелектуальної промислової власності є можливість вибору засобів захисту порушених прав та вирішення спірних питань між спеціальними судами з питань інтелектуальної промислової власності, замість господарських та загальних судів, та постійно діючими третейськими судами.
Враховуючи нестабільне бізнес-середовище в нашій країні, найбільш логічним та відповідним сучасним умовам України буде посилення ролі держави у процесі розвитку інноваційної діяльності та інтелектуальної промислової власності в цілому і їх фінансовому забезпеченні зокрема шляхом створення державної фундації (ДФ), яка буде здійснювати фінансування розвитку інтелектуальної промислової власності за схемою, що представлена на рис. 3.
Рис. 3. Схема фінансування розвитку інтелектуальної промислової власності
Зазначено, що розвиток інтелектуальної промислової власності як локомотива інноваційного розвитку потребує концентрації інтелектуального потенціалу, інформаційного забезпечення, науково-технічного забезпечення, нормативно-правового забезпечення, фінансово-економічного забезпечення, державної підтримки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЮ ПРОМИСЛОВОЮ ВЛАСНІСТЮ У КОНТеКСТІ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок