Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: РОЗВИТОК МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЮ ПРОМИСЛОВОЮ ВЛАСНІСТЮ У КОНТеКСТІ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

РОЗВИТОК МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЮ ПРОМИСЛОВОЮ ВЛАСНІСТЮ У КОНТеКСТІ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ / сторінка 8

Назва:
РОЗВИТОК МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЮ ПРОМИСЛОВОЮ ВЛАСНІСТЮ У КОНТеКСТІ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Все це тією чи іншою мірою відображається в таких інфраструктурних утвореннях, як технопарки, інноваційні та технологічні центри, бізнес-інкубатори високих технологій тощо.
На основі аналізу інфраструктурного забезпечення інтелектуальної промислової власності розроблена концепція створення й функціонування інноваційних структур (ІС), спрямованих на розвиток інтелектуальної промислової власності як стрижневої складової інноваційного розвитку. прийняття цієї концепції органами державного управління як необхідного документа створення інноваційних структур є частиною реалізації організаційного механізму державного управління з інфраструктурного забезпечення розвитку інтелектуальної промислової власності в регіоні.
Концепція включає загальні положення, принципи створення і розвитку ІС, мету створення ІС, завдання ІС, інформаційне забезпечення (містить: принципи інформаційного забезпечення, мету інформаційного забезпечення ІС, завдання інформаційного забезпечення, інформаційну безпеку й захист інформації, інформаційні ресурси, принципи координації процесу інформатизації ІС), інфраструктурне забезпечення учасників ІС.
Таким чином, розвиток механізмів державного управління інтелектуальною промисловою власністю шляхом здійснення наданих пропозицій дасть змогу активізувати діяльність у цієї сфері на засадах організаційного, фінансового, інфраструктурного забезпечення.
ВИСНОВКИ
Результати, отримані в ході дисертаційного дослідження, в сукупності вирішують важливе науково-практичне завдання – розвиток теоретичних та методичних положень і на цій основі розробка науково обґрунтованих практичних рекомендацій щодо вдосконалення механізмів державного управління інтелектуальною промисловою власністю в контексті інноваційного розвитку в Україні в цілому та в регіонах зокрема.
Основні висновки й рекомендації теоретичного та науково-практичного характеру містять такі положення:
1. У роботі зазначено, що інноваційний розвиток має у своїй основі розвиток інтелектуальної промислової власності як головної рушійної сили. При наданні рекомендацій щодо інноваційної діяльності слід ураховувати інституційні умови виникнення інновацій, вплив стану інноваційної культури на процес впровадження інновацій.
2. Визначено теоретичні засади розвитку інтелектуальної промислової власності як головної складової інноваційного розвитку з метою подальшої розробки рекомендацій у контексті державної інноваційної політики, уточнено зміст поняття “інтелектуальний капітал” як однієї з головних категорій, що застосовують при дослідженні розвитку інтелектуальної промислової власності та інноваційної діяльності. Вказано, що це поняття слід поділяти з точки зору результатів творчої діяльності та умов, що впливають на отримання цих результатів, на інтелектуальну промислову власність та інтелектуальний потенціал.
3. Систематизовано основні форми, методи, інструменти, а також рівні державного управління інноваційним розвитком та зазначено, що подальше дослідження й розробка рекомендацій щодо розвитку інтелектуальної промислової власності повинні враховувати такі фактори: забезпечення цінності інтелектуальної промислової власності в господарському обороті, нормативно-правове забезпечення, фінансове забезпечення створення та реалізації об’єктів інтелектуальної промислової власності, інфраструктурне та організаційне забезпечення, тобто забезпечення механізму виникнення, трансферу та комерціалізації інтелектуальної промислової власності. Запропоновано методичні засади дослідження державного управління інноваційним розвитком, які полягають у дослідженні інноваційної політики крізь призму запропонованої системи відтворення і здійснення інновацій.
4. Аналіз інноваційного розвитку в Донецькому регіоні показав, що при досить розгалуженій мережі наукових організацій спостерігаються негативні тенденції, а саме зменшення: організацій, які виконують наукові та науково-технічні роботи, зокрема в підприємницькому секторі діяльності; чисельності працівників основної діяльності наукових організацій більше ніж удвічі; рівня інноваційної активності промислових підприємств, особливо з чисельністю персоналу до 200 осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЮ ПРОМИСЛОВОЮ ВЛАСНІСТЮ У КОНТеКСТІ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок