Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕкологІчНІ ОСНОВИ ЗАХИСТУ ФУНДУКА ТА ЛІЩИНИ ВІД ПОШКОДЖЕННЯ КОМАХАМИ

ЕкологІчНІ ОСНОВИ ЗАХИСТУ ФУНДУКА ТА ЛІЩИНИ ВІД ПОШКОДЖЕННЯ КОМАХАМИ

Назва:
ЕкологІчНІ ОСНОВИ ЗАХИСТУ ФУНДУКА ТА ЛІЩИНИ ВІД ПОШКОДЖЕННЯ КОМАХАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.В.ДОКУЧАЄВА
ОМАР МАСАЛАМ Т. АЛЬ-БАДАРАТ
УДК 630.453: 595.7: 634.54
ЕкологІчНІ ОСНОВИ ЗАХИСТУ ФУНДУКА ТА ЛІЩИНИ
ВІД ПОШКОДЖЕННЯ КОМАХАМИ
16.00.10 – ентомологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького Державного комітету лісового господарства України.
Науковий керівник – | доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Мєшкова Валентина Львівна, Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісо-меліорації ім. Г.М.Висоцького, перший заступник директора, провідний науковий співробітник лабораторії захисту лісу.
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Тертишний Олександр Степанович, Харківська державна зоовете-ринарна академія, завідувач кафедри прикладної біології та водних ресурсів;
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Шевчук Ігор Васильович, Інститут садівництва УААН, старший науковий співробітник лабораторії захисту рослин.
Провідна установа – | Інститут захисту рослин УААН, лабораторія біологічних методів захисту рослин, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “_20__” квітня_____________ 2004 р. о 12.00_______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.02 у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, Харківська обл., Харківський р-н, п/в “Комуніст–1”, ХНАУ, навчальний корпус №4, аудиторія 407.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, Харківська обл., Харківський р-н, п/в “Комуніст–1”, ХНАУ.
Автореферат розісланий 19.03. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Білик М.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ліщина є важливим компонентом лісових екосистем, а також використовується в меліоративних насадженнях для захисту ґрунту від ерозії. Ліщина та її культурна форма – фундук є джерелом продуктів харчування, лікарських препаратів, сировини для меблевої промисловості та народних промислів. Захист фундука та ліщини від шкідливих комах повинен базуватися на знанні особливостей біології та екології кормової рослини, а також – поширення, біології та екології комах, пов'язаних із нею трофічно.
Крім комах, які безпосередньо пошкоджують плоди фундука та ліщини, багато видів живляться листям та іншими органами, що призводить до ослаблення рослин і зниження урожаю горіхів. Ліщиновий підлісок може служити джерелом розселення комах-поліфагів у навколишні лісові насадження та сільськогосподарські угіддя.
У зв'язку з недостатньою вивченістю цих питань необхідно було уточнити видовий склад шкідників фундука та ліщини, визначити біологічні особливості та шкодочинність основних видів. Враховуючи відому з літератури велику роль ліщинового довгоносика у зниженні врожаю горіхів, особливу увагу слід було приділити дослідженню життєвого циклу цього виду, встановленню причин відмін у пошкоджуваності плодів різних сортів фундука, визначенню переліку ефективних інсектицидів, норм їх витрати та термінів застосування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в лабораторії захисту лісу Українського науково-до-слідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького у межах тем: “Дослідити вплив еколого-біологічних факторів на пошкодження комахами соснових культур і розробити заходи щодо їх захисту та підвищення стійкості до ентомошкідників” (2001–2004 роки, ДР 0101U005116, “Розробити методику прогнозування поширення осередків масового розмноження шкідливих комах на території Данилівського ДДЛГ” (2003 р., г/д), “Вдосконалити методи й способи збереження та відновлення генетичного потенціалу лісових порід на основі селекції, генетики, цитології та мікроклонування” (2000–2003 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕкологІчНІ ОСНОВИ ЗАХИСТУ ФУНДУКА ТА ЛІЩИНИ ВІД ПОШКОДЖЕННЯ КОМАХАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок