Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНИХ КОРОЗІЙНО-СТІЙКИХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ АУСТЕНІТНО-ФЕРИТНИХ СТАЛЕЙ І КЕРУВАННЯ ЇХ ВЛАСТИВОСТЯМИ

СТВОРЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНИХ КОРОЗІЙНО-СТІЙКИХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ АУСТЕНІТНО-ФЕРИТНИХ СТАЛЕЙ І КЕРУВАННЯ ЇХ ВЛАСТИВОСТЯМИ

Назва:
СТВОРЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНИХ КОРОЗІЙНО-СТІЙКИХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ АУСТЕНІТНО-ФЕРИТНИХ СТАЛЕЙ І КЕРУВАННЯ ЇХ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шейченко Галина Валентинівна
УДК 669.14.018.8:669.15-194.56(043.3)
СТВОРЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНИХ КОРОЗІЙНО-СТІЙКИХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ АУСТЕНІТНО-ФЕРИТНИХ СТАЛЕЙ І КЕРУВАННЯ ЇХ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Спеціальність 05.02.01 – Матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя - 2005


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Матеріалознавство” в Приазовському державному технічному університеті (м. Маріуполь) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
- доктор технічних наук, професор Чейлях Олександр Петрович, Приазовський державний
технічний університет, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи.
Офіційні опоненти:
-
доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Дяченко Світлана Степанівна, Харківський національний автомобільно-дорожній університет (м. Харків),
професор кафедри “Технологія виробництва і ремонту машин”;
-
кандидат технічних наук Грешта Віктор Леонідович, Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя), доцент кафедри “Фізичне матеріалознавство”.
Провідна установа – Придніпровська державна академія будівництва і архітектури, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 14.06.2005 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 при Запорізькому національному технічному університеті (ЗНТУ) за адресою:
96063, Україна, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64, ауд.153.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ЗНТУ.
Автореферат розісланий 05.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради Д17.052.01 д.т.н., проф. Ю.М. Внуков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період 2002_рр. в Україні зазначилася тенденція стійкого зростання випуску валового внутрішнього продукту, яка супроводжується збільшенням споживання промисловістю енергії, сировини та конструкційних матеріалів. Перед виробниками високотехнологічного обладнання стоїть завдання забезпечення випуску конкурентоспроможної продукції з підвищеним комплексом фізико-механічних та експлуатаційних властивостей. В умовах ринкової конкуренції виробник змушений іти на підвищення якості машинобудівних матеріалів, збільшення довговічності та надійності деталей машин при зниженні їх металомісткості.
Максимальну питому вагу в споживанні корозійно-стійких сталей посідає універсальна високонікелева сталь аустенітного класу типу Х18Н10Т. У ряді випадків ця сталь може бути замінена менш дорогими хромонікелевими сталями 08Х22Н6Т, 08Х21Н6М2Т та ін. ферито-аустенітного класу з меншим вмістом нікелю. Порівняно з аустенітними, вони мають більш високі міцнісні властивості (межа текучості вища в 2 рази), підвищену опірність міжкристалітній корозії (МКК) і корозійному розтріскуванню (КР). Однак і ці сталі містять 5-7гостродефіцитного і дорогого нікелю, який не виробляється в Україні і отримується підприємствами за кордоном. Недостатня вивченість двофазних сталей, і особливо економнолегованих композицій, перешкоджає їх широкому впровадженню в промисловості.
Одним зі шляхів зниження вартості корозійно-стійких сталей є заміна гостродефіцитного і дорогого в Україні нікелю більш дешевими легуючими компонентами. Дуже перспективним напрямом у створенні нових економнолегованих сталей є створення сталей з метастабільним станом аустенітної фази і цілеспрямоване використання деформаційних мартенситних    перетворень при випробуваннях (ДМПВ) та експлуатації. Це дозволяє підвищувати як окремі механічні властивості різноманітних сплавів, так і їх комплекс і компенсувати заміну в їх складі легування нікелем.
Таким чином, дана дисертаційна робота спрямована на створення нових економнолегованих корозійно-стійких сталей аустенітно-феритного класу з підвищеним комплексом фізико-механічних і службових властивостей для заміни дорогих хромонікелевих дефіцитних сталей, що є дуже актуальним і своєчасним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНИХ КОРОЗІЙНО-СТІЙКИХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ АУСТЕНІТНО-ФЕРИТНИХ СТАЛЕЙ І КЕРУВАННЯ ЇХ ВЛАСТИВОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок