Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РУХ НЕПРИЄДНАННЯ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН (60-90-ті роки XX ст.)

РУХ НЕПРИЄДНАННЯ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН (60-90-ті роки XX ст.)

Назва:
РУХ НЕПРИЄДНАННЯ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН (60-90-ті роки XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,14 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут історії України
МАТЬОВКА Микола Петрович
УДК94(100):327
РУХ НЕПРИЄДНАННЯ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН (60-90-ті роки XX ст.)
07.00.02 - всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової, новітньої історії та історіографії Ужгородського національного університету. Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант- доктор історичних наук, професор
ВІДНЯНСЬКИЙ Степан Васильович,
Інститут історії України НАН України, завідувач відділу всесвітньої історії та міжнародних відносин Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор ГОНЧАР Борис Михайлович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн;
доктор історичних наук, ДАНИЛЕНКО Василь Михайлович, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, провідний науковий співробітник відділу вивчення та публікації зарубіжних джерел з історії України;
доктор історичних наук, професор ЛЕЩЕНКО Леонід Овдійович, Дипломатична академія України при Міністерстві закордонних справ України, професор кафедри зовнішньої політики і міжнародного права. - Чернівецький національний університет
Провідна установа:
ім. Ю.Федьковича, кафедра міжнародних відносин,
Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці.Захист відбудеться 31 травня 2002 р. о 14-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (адреса:
01001, м. Київ-1, вул. Гру шевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, М.Київ-1, вул. Грушевського, 4).
Авторе4іерат розісланий "26" квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, доктор історичних наук О.І.Гуржій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Робота присвячена дослідженню місця і ролі Руху неприєднання у міжнародних відносинах другої половини XX століття. Аналіз післявоєнних міждержавних стосунків засвідчує, що вони розвивалися стрибкоподібне, були ідеологічно заангажованими і привели до стану “холодної війни” - особливої системи міжнародних відносин, що характеризувалася активним ідеологічним, політичним, економічним, дипломатичним, культурним протистоянням наддержав та їх союзників.
З іншого боку, кінець 50-х - початок 60-х років минулого століття -це період піднесення національно-визвольного руху в країнах Азії та Африки. Уже в середині 50-х років незалежність отримали 12 афро-азіатських держав, а в 1960 році 17 країн Африки стали самостійними.
Отже, за 60-ті - першу половину 70-х років XX століття у національно-визвольному русі відбулися якісні зміни історичного значення. Визвольні війни народів завершилися ліквідацією колоніальних режимів і утворенням суверенних суб'єктів міжнародного права.
У таких складних міжнародних відносинах керівники молодих країн Азії, Африки та Латинської Америки намагалися використати еволюційні процеси і нові тенденції у міждержавних зв'язках другої половини XX століття на власну користь. Виходячи з цього, незалежні держави, їх нова політична еліта розпочали пошук інших шляхів у міждержавних стосунках. За їх уявою - це мали бути неординарні, ще не опробувані форми політичних зв'язків, без зверхності і тиску. Лідери афро-азіатських та латиноамериканських країн були переконані, що це і буде “третій шлях” розвитку у біполярному світі. Названа теза з особливою гостротою прозвучала на Бандунзькій конференції країн Азії та Африки (1955 р.). Скликана з ініціативи прем'єр-міністрів Бірми, Індії, Індонезії, Пакистану та Шрі Ланки вона заклала основу концепції позаблоковості. Її головні положення були закріплені у підсумковому документі “Декларації про сприяння загальному миру і співробітництву”. У ній керівники афро-азіатських держав відзначили, що визнають неприєднання до військово-політичних блоків наддержав одним із пріоритетних напрямків своєї зовнішньої політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: РУХ НЕПРИЄДНАННЯ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН (60-90-ті роки XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок