Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАСИВНІ ЗІРКИ В ГАЛАКТИКАХ З АКТИВНИМ ЗОРЕУТВОРЕННЯМ І ЇХНЯ ВЗАЄМОДІЯ З МІЖЗОРЯНИМ СЕРЕДОВИЩЕМ

МАСИВНІ ЗІРКИ В ГАЛАКТИКАХ З АКТИВНИМ ЗОРЕУТВОРЕННЯМ І ЇХНЯ ВЗАЄМОДІЯ З МІЖЗОРЯНИМ СЕРЕДОВИЩЕМ

Назва:
МАСИВНІ ЗІРКИ В ГАЛАКТИКАХ З АКТИВНИМ ЗОРЕУТВОРЕННЯМ І ЇХНЯ ВЗАЄМОДІЯ З МІЖЗОРЯНИМ СЕРЕДОВИЩЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,34 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Гусєва Наталія Григорівна
УДК 523.942+523.982+524.3-852
МАСИВНІ ЗІРКИ В ГАЛАКТИКАХ З АКТИВНИМ ЗОРЕУТВОРЕННЯМ І ЇХНЯ ВЗАЄМОДІЯ З МІЖЗОРЯНИМ СЕРЕДОВИЩЕМ
01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Засов Анатолій Володимирович,
Державний астрономічний інститут ім. Штернберга Московського державного університету, Росія; професор кафедри;
доктор фізико-математичних наук
Пронік Іраїда Іванівна,
Кримська астрофізична обсерваторія Міністерства освіти
і науки України; провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, чл.-кор. НАН України
Шульга Валерій Михайлович,
Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків;
завідувач відділу.
Провідна установа: Астрономічна обсерваторія Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 25 квітня 2002 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ГАО НАНУ за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Автореферат розісланий 24 березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І. Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У дисертації викладені результати досліджень голубих компактних галактик, вивчення зоряного населення цих галактик та їхньої взаємодії з міжзоряним середовищем.
Актуальність теми. Пошук молодих галактик, що знаходяться в процесі формування – це одна з найбільш актуальних задач в сучасній астрофізиці. З запуском космічного телескопу Хабла (HST) і з вводом в дію великих наземних телескопів таких, як 10-м телескоп Кека, відкрито велику кількість галактик на червоних зміщеннях z>3 [60]. Незважаючи на це, до цього часу не ясно, чи ці галактики є дійсно первинними? Це пов'язано з тим, що в спектрах всіх галактик на великих червоних зміщеннях спостерігаються сильні абсорбційні лінії важких елементів, що свідчить про те, що ці системи дуже проеволюціонували. Крім того, мала інтенсивність і малі розміри таких дуже віддалених об'єктів не дають змогу вивчити їх детально. Альтернативна можливість – це детальне вивчення підкласу найближчих до нас карликових галактик – голубих компактних галактик (ГКГ) – ймовірних кандидатів у молоді галактики. Спостереження з надзвичайно високою спектральною та просторовою роздільною здатністю та великим відношенням сигнал/шум з допомогою найпотужніших у світі телескопів (6-м телескопу Спеціальної Астрофізичної обсерваторії Російської АН, 4-м телескопу обсерваторії Кіт Пік, 4.5-м телескопу ММТ та 10-м телескопу Кек II (США)) були використані дисертантом для дослідження цікавих об'єктів, що дуже рідко зустрічаються у Всесвіті – голубих компактних галактик з екстремально низьким вмістом важких елементів – локальних двійників галактик, що формуються, на великих космологічних відстанях.
При створенні великої унікальної вибірки голубих компактних галактик було відкрито значну кількість ГКГ з екстремально низьким вмістом важких елементів, що заповнили існуючий з часу відкриття в 1972 р. унікальної галактики I Zw 18 (металічність 1/50 від сонячної) пустий проміжок між цією галактикою та ГКГ зі значно більшою металічністю. Нами була відкрита також унікальна галактика SBS 0335-052 [5] з вмістом важких елементів 1/40 від сонячного.
Важливе значення має визначення з великою точністю вмісту важких елементів, що прямо пов'язане з удосконаленням теорії утворення елементів в зірках і тому забезпечує обмеження на теорію нуклеосинтезу в масивних зірках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: МАСИВНІ ЗІРКИ В ГАЛАКТИКАХ З АКТИВНИМ ЗОРЕУТВОРЕННЯМ І ЇХНЯ ВЗАЄМОДІЯ З МІЖЗОРЯНИМ СЕРЕДОВИЩЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок