Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФІЛЬТРАЦІЙНОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ ГРУНТІВ З УРАХУВАННЯМ ПЕРЕНОСУ СОЛЕЙ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФІЛЬТРАЦІЙНОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ ГРУНТІВ З УРАХУВАННЯМ ПЕРЕНОСУ СОЛЕЙ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФІЛЬТРАЦІЙНОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ ГРУНТІВ З УРАХУВАННЯМ ПЕРЕНОСУ СОЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М.Глушкова
МАРТИНЮК Петро Миколайович
УДК 519.633.2
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФІЛЬТРАЦІЙНОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ ГРУНТІВ З УРАХУВАННЯМ ПЕРЕНОСУ СОЛЕЙ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної математики Рівненського державного технічного університету Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент Власюк Анатолій Павлович, Рівненський державний технічний університет, завідувач кафедри прикладної математики.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Дейнека Василь Степанович, Інститут кібернетики ім.В.М.Глушкова НАН України, завідувач відділу математичних методів і програмних засобів прикладної інформатики;
кандидат фізико-математичних наук Кремез Віталій Семенович, старший науковий співробітник відділу прикладної гідродинаміки Інституту гідромеханіки НАН України.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра системного аналізу та теорії прийняття рішень.
Захист відбудеться “25” січня 2002 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.194.02 при Інституті кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України, 03187, МСП, м.Київ, просп. акад. Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту кібернетики ім.В.М.Глушкова НАН України за адресою: м.Київ, проспект акад. Глушкова, 40
Автореферат розісланий “14” грудня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Синявський В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання консолідації грунтових масивів мають дуже важливе значення в механіці грунтів взагалі і особливо для цивільного та промислового будівництва. Дослідження стійкості основ будівель, укосів, енергетичних та гідротехнічних об’єктів включає в себе задачу вивчення і прогнозування протікання процесів консолідації грунтів. Вперше зробив постановку одновимірної задачі ущільнення грунту та сформулював її математичну модель відомий німецький вчений K. Terzaghi. Великого розвитку теорія консолідації грунтів набула в працях М.М.Герсеванова, В.А. Флоріна, M.Biot, W.Derski, R.E.Gibson, Tan Tjong-kie, Ю.К.Зарецького, З.Г.Тер-Мартиросяна, М.М.Веригіна, Л.В.Горелика, Н.А.Цитовича, І.А.Лучко, О.Я.Олійника, А.Л.Гольдіна, А.Ф.Клементєва і ін. Але всі вищеназвані вчені розглядали в якості порової рідини чисту воду. Це було цілком виправданим для 30-х-70-х років XX століття. Та в даний час все більших масштабів набуває вплив людської діяльності на природу, з яким, як показують факти, не можна не рахуватись.
Швидкі темпи розвитку промислового виробництва в останні десятиріччя все гостріше ставлять перед людиною нагальні проблеми забруднення грунтів та грунтових вод різними хімічними речовинами та відходами виробництва. Досить часто грунтові основи будівель, гідротехнічних те енергетичних об’єктів, які знаходяться в процесі консолідації, зазнають впливу як самих хімічних речовин так і забруднених фільтраційних потоків грунтових вод. Це, як свідчать факти, є однією з причин порушення нормальної роботи вищезгаданих споруд. Доказом необхідності врахування впливу техногенних факторів на процеси консолідації грунтів є аварійні ситуації, які виникають на промислових об’єктах.
Протікання самого процесу консолідації грунту зумовлюється багатьма факторами. Це і наявність в порах грунту газу, і властивості повзучості скелету грунту та структурної міцності грунтів а також фільтраційні властивості (зокрема, коефіцієнт фільтрації) грунтів. Як показують досліди, проведені А.П.Власюком та М.Т.Кузло коефіцієнт фільтрації піщаного грунту значно залежить від концентрації сольового розчину, який фільтрується через даний грунт. Також експерементальні досліди Б.Ф.Рельтова, Н.А.Новицької та Ю.С.Большакової вказують на наявність осмотичної фільтрації в зв’язних грунтах при нерівномірному їх засоленні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФІЛЬТРАЦІЙНОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ ГРУНТІВ З УРАХУВАННЯМ ПЕРЕНОСУ СОЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок