Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТАКСИС НАУКОВОГО МОВЛЕННЯ ІВАНА ФРАНКА (складне речення)

СИНТАКСИС НАУКОВОГО МОВЛЕННЯ ІВАНА ФРАНКА (складне речення)

Назва:
СИНТАКСИС НАУКОВОГО МОВЛЕННЯ ІВАНА ФРАНКА (складне речення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,55 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ТРУШ ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 811.161.2’367.335
+ 821.161.2 Франко 7.08
СИНТАКСИС НАУКОВОГО МОВЛЕННЯ
ІВАНА ФРАНКА
(складне речення)
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Терлак Зеновій Михайлович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри української мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Сологуб Надія Миколаївна,
Інститут української мови НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу стилістики та культури мови
кандидат філологічних наук, професор
Бабич Надія Денисівна,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри історії та культури
української мови
Захист відбудеться 18 червня 2008 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.06 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Уні-верситетська, 1, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівсько-
го національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано 17 травня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради К 35.051.06
кандидат філологічних наук, доцент Добосевич У.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
З-поміж проблем, які ставлять перед собою дослідники історії української літературної мови, актуальним залишається вивчення процесу формування й розвитку її функціональних стилів. Донедавна увагу лінгвістів привертала мова переважно художніх творів, і тільки останнім часом об’єктом аналізу стають й інші стильові різновиди мови, зокрема науковий.
У мовознавстві поширена думка, що науковий стиль української мови почав формуватися тільки на початку ХХ ст. При цьому випускають з уваги наукові праці П. Куліша, І. Нечуя-Левицького, М. Драгоманова на Наддніпрянщині, а також активну діяльність Наукового товариства імені Шевченка у Львові, видання "Записок НТШ" та "Літературно-наукового вісника", які відіграли неабияку роль у розбудові української наукової мови. Чільне місце у стильовій системі літературної мови займають наукові тексти Івана Франка, якими письменник суттєво розширив її функціональні межі у другій половині ХІХ ст. і заклав основи для вироблення українського наукового мовлення.
У другій половині ХХ ст. пожвавилися різноаспектні дослідження мови і стилю творів І. Франка, його поглядів на сутність мови як феномена людського духу, її історію і шляхи розвитку. У полі зору лінгвістів перебувають такі проблеми, як роль митця у витворенні єдиної літературної мови для цілої України, його участь у мовних дискусіях другої половини
ХІХ ст., трактування діалектної бази літературної мови, принципів українського правопису тощо. Об’єктом наукових студій стає мовлення персонажів Франкових творів та комунікативні ситуації в художньому тексті, мовна особистість Франка через призму комунікативної парадигми, емотивний простір його художніх творів, поетика художнього тексту, сутність і мовні механізми Франкового текстотворення тощо. Ці розвідки здебільшого розкривають участь І. Франка в розв’язанні актуальних мовознавчих проблем та виявляють мовні особливості передовсім його художніх творів, тоді як наукові й науково-популярні тексти письменника поки що досліджені недостатньо. Досі при аналізі наукового мовлення письменника звертали увагу переважно на царину лексики – фахову термінологію. Укладено "Словник літературознавчих термінів Івана Франка" С. Пінчука, Є. Регушевського (1966), "Словник мовознавчих термінів Івана Франка" Є. Регушевського (2002), видано монографію "Нариси про мову наукових праць І.Я. Франка" Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНТАКСИС НАУКОВОГО МОВЛЕННЯ ІВАНА ФРАНКА (складне речення)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок