Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Режимний навчально-тренувальний комплекс диспетчерського персоналу ЕЛЕКТРОенергетичних систем

Режимний навчально-тренувальний комплекс диспетчерського персоналу ЕЛЕКТРОенергетичних систем

Назва:
Режимний навчально-тренувальний комплекс диспетчерського персоналу ЕЛЕКТРОенергетичних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
На правах рукопису
Баран Петро Михайлович
УДК 621.311.1
Режимний навчально-тренувальний
комплекс диспетчерського персоналу
ЕЛЕКТРОенергетичних систем
Спеціальність 05.14.02 - електричні станції, мережі і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті "Львівська політехніка".
Науковий керівник - доктор технічних наук, доцент Скрипник Олексій Іванович, професор НУ "Львівська політехніка"
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, старший науковий співробітник Дерзський Владислав Григорович, провідний науковий співробітник Інституту проблем моделювання в енергетиці НАН України
кандидат технічних наук, доцент Лук'яненко Юрій Володимирович, доцент Вінницького державного технічного університету
Провідна установа - Інститут електродинаміки НАН України, відділ аналізу режимів електроенергетичних систем, м. Київ
Захист відбудеться 15 червня 2001 р. о 12 годині 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради № Д35.052.02 Національного університету "Львівська політехніка" за адресою: 79013, Львів, вул. Ст. Бандери, 12, ауд. 114 г.к.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка".
Автореферат розіслано 14 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент В.І. Коруд
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Централізація виробництва електроенергії, ріст енергетичних систем і об'єднань - тенденція розвитку електроенергетики у всьому світі. Однак це привело до того, що збільшилась ймовірність виникнення і розповсюдження великих збурень в електроенергетичній системі (ЕЕС). За останні роки в ЕЕС України відбулося декілька важких системних аварій, пов'язаних з порушенням статичної та динамічної стійкості, розділенням системи на несинхронно працюючі частини, що спричинило до припинення постачання електроенергії споживачам, пошкодження значної кількості обладнання. Такі аварії ведуть до значних народногосподарських збитків, що ще більше погіршує і так складну економічну ситуацію в Україні.
Особливу роль в управлінні сучасної ЕЕС відіграє оперативно-диспетчерський персонал, який відповідає за її цілісність та безперебійне функціювання. За статистичними даними 30% аварій виникають з вини оперативного персоналу. Оперативне керування режимами ЕЕС, особливо в умовах аварійних ситуацій, вимагає високого рівня кваліфікації обслуговувального персоналу. Найефективнішим розв'язком цієї проблеми є багатократні та якісні тренування з використанням сучасних режимних навчально-тренувальних комплексів (РНТК) на базі персональних комп'ютерів (ПК).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у рамках наукового напряму кафедри "Електричні мережі та системи" "Підвищення надійності електричних станцій, електроенергетичних і електропостачальних систем; створення автоматизованих систем наукових досліджень, проектування і керування технологічними процесами в електроенергетиці". Роботи цього напряму були включені до міжвузівської програми "Економія енергії".
Автор був виконавцем робіт: згідно Наказу Міненерго СРСР №162пс від 6.07.88 р., угоди № 27-127/89 між Всесоюзним науково-дослідним інститутом електроенергетики та Всесоюзним теплотехнічним інститутом та госпугоді №4878 "Розроблення програмного забезпечення логіко-динамічної моделі електричної частини енергоблоку 800 МВт Березівської ТЕС та обчислювального режимного комплексу порадника диспетчера енергосистеми"; госпугоді №6108 "Розроблення програмного забезпечення режимного тренажеру" для Українського виробничого об'єднання електротехнологій та інформатики; госпугоді №5702 "Розроблення діалогового автоматизованого комплексу аналізу усталених режимів ЕЕС" для Івано-Франківського підприємства електричних мереж; НДДКР 05.51.02/454-94 (ДК "ОПЕР") "Автоматизована система навчання оперативного персоналу ТЕС та ГЕС".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Режимний навчально-тренувальний комплекс диспетчерського персоналу ЕЛЕКТРОенергетичних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок