Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СПОСОБІВ УТРИМАННЯ М'ЯСНОЇ ХУДОБИ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ В СТЕПОВІЙ ЗОНІ УКРАЇНИ

ВПЛИВ СПОСОБІВ УТРИМАННЯ М'ЯСНОЇ ХУДОБИ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ В СТЕПОВІЙ ЗОНІ УКРАЇНИ

Назва:
ВПЛИВ СПОСОБІВ УТРИМАННЯ М'ЯСНОЇ ХУДОБИ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ В СТЕПОВІЙ ЗОНІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
СИРОМЯТНИКОВА НАТАЛІЯ АРНОЛЬДІВНА
УДК 636.22/.28.083:637.5'2
ВПЛИВ СПОСОБІВ УТРИМАННЯ М'ЯСНОЇ ХУДОБИ
НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ
В СТЕПОВІЙ ЗОНІ УКРАЇНИ
06.02.04 - технологія виробництва продуктів тваринництва
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті тваринництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, старший
науковий співробітник Чигринов Євген Іванович, Інститут тваринництва УААН, завідувач лабораторії виробництва яловичини
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Адмін Євген Іванович, Білоцерківський державний аграрний університет, завідувач кафедри крупного тваринництва
доктор сільськогосподарських наук, Ліннік Василь Семенович, Інститут тваринництва УААН, провідний науковий співробітник відділу технології виробництва молока
Провідна установа: Харківська державна зооветеринарна академія,
Харківська обл., Дергачівський р-н, селище Мала Данилівка, кафедра прикладної екології
Захист відбудеться " 22 " жовтня 2001 року о10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д65.356.01. Інституту тваринництва Української академії аграрних наук за адресою: 62404, м.Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН (62404, м.Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 3).
Автореферат розісланий " 20 "вересня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Помітун І.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У м'ясному скотарстві поширена технологія безприв'язного утримання тварин на глибокій підстилці з відпочинком у капітальних приміщеннях з годівлею та напуванням на вигульно-кормових майданчиках. Така технологія потребує на підстилку великої кількості соломи, яка не в усіх господарствах є в достатній кількості. Недостача підстилки при мінімальному її використанні примушує господарства утримувати м'ясну худобу на прив'язі у капітальних тваринницьких приміщеннях. Закордонний досвід країн з розвиненим м'ясним скотарством свідчить про те, що в багатьох з них відмовились від будівництва дорогих капітальних приміщень, а будують легкі приміщення або утримують худобу на вигульно-кормових майданчиках під тристінними наметами.
Утримання тварин у капітальних приміщеннях призводить до погіршення використання їх корисної площі, значно підвищує капіталоємність галузі м'ясного скотарства, що призводить до дорожнечі виробництва яловичини.
Але ж це тільки одна з можливих думок. Цей підхід, з нашої точки зору, недостатньо враховує фізіологічні особливості тварин. Ось чому, остаточне з'ясування цього питання, а саме, якому способу утримання м'ясної худоби віддати перевагу, зокрема з використанням капітальних або полегшених приміщень, слід здійснити на рівні цілеспрямованого експерименту, тому що наявні дані наукових досліджень способів утримання носять суперечливий характер і не виявляють усіх закономірностей їх дії на організм тварини у сукупності.
Виходячи з цього, актуальним з наукової і практичної точок зору є визначення експериментальним шляхом способу утримання м'ясних тварин, необхідного для розробки конкретних проектних пропозицій і технологій з метою максимальної реалізації потенціалу м'ясної продуктивності худоби.
Зв'язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконана в лабораторії виробництва яловичини Інституту тваринництва УААН і є складовою частиною науково-технічної програми "Продовольство-95" проекту "Яловичина" по темі "Удосконалити існуючі і створити нові породи і типи м'ясної худоби, розробити ресурсозберігаючі системи виробництва яловичини в молочному і м'ясному скотарстві, які забезпечують середньодобовий приріст молодняка - 900-1300г", номер держреєстрації UA 01001314 Р.
Дослідження виконувались по підрозділу 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ СПОСОБІВ УТРИМАННЯ М'ЯСНОЇ ХУДОБИ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ В СТЕПОВІЙ ЗОНІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок