Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дизайн України у світовому контексті художньо-проектної культури ХХ СТОЛІТТЯ (національний та глобалізаційний аспекти)

Дизайн України у світовому контексті художньо-проектної культури ХХ СТОЛІТТЯ (національний та глобалізаційний аспекти)

Назва:
Дизайн України у світовому контексті художньо-проектної культури ХХ СТОЛІТТЯ (національний та глобалізаційний аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,25 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Міністерство освіти і науки України
Львівська національна академія мистецтв
ДАНИЛЕНКО Віктор Якович
УДК 7.012 (477)
Дизайн України у світовому контексті художньо-проектної культури ХХ СТОЛІТТЯ
(національний та глобалізаційний аспекти)
05.01.03 – технічна естетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора мистецтвознавства
Львів-2006


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається особливостями сучасної епохи, які виявляються в трансформації традиційних індустріальних парадигм у нові постіндустріальні. Такі зміни породжують певний поворот у соціальному просторі, що зачіпає всі сфери людської активності, у тому числі й дизайнерської. Відбувається трансформація системи дизайнерських цінностей, формується інше ставлення до традиційних принципів і норм. Даний контекст є результатом змін, що детермінуються глобалізаційними та національно орієнтованими культурно-цивілізаційними процесами. Це породжує нові завдання щодо осмислення понять національного та глобалізаційного в дизайні.
Актуальність теоретичного звернення до дизайну України в окресленому вище контексті зумовлюється тим, що об’єктивно існуючи, він ще не зазнав глибокого мистецтвознавчого осмислення. Через це не робилися спроби конструювання моделей його подальшого розвитку з огляду на феномен взаємодії категорій національного та глобалізаційного у ньому.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрямок дисертаційного дослідження, проведеного згідно плану науково-дослідної роботи Харківської державної академії дизайну і мистецтв, є складовою частиною держбюджетної теми "Закономірності розвитку, принципи, методи, засоби дизайну та формування національної моделі дизайну в Україні" (№ держреєстрації 0104U000834). Автор дисертаційного дослідження є керівником даної теми. Крім того, дисертація виконана у рамках реалізації Постанови Кабінету міністрів України № 37 від 20.01.1997 "Про першочергові заходи щодо розвитку національної системи дизайну та ергономіки і впровадження їх досягнень у промисловому комплексі, об’єктах житлової, виробничої і соціально-культурної сфер".
Наукова проблема. У дисертації запропоновано нове теоретичне розв’язання важливої наукової проблеми, яка викликається такою суперечливою ситуацією: дизайн України має нагальну потребу у науково обґрунтованій моделі свого розвитку з огляду на феномен взаємодії у ньому категорії глобалізаційного та національного, – натомість модель така на сьогодні повністю відсутня. У зв’язку із цим мета дисертації – окреслити модель національно орієнтованого українського дизайну у контексті сучасних глобалізаційних перетворень художньо-проектної культури. На досягнення мети поставлені для вирішення такі завдання:
1. Проаналізувати дослідницьку літературу стосовно розвитку дизайнерської діяльності в Україні, визначити ступінь вивченості обраної теми.
2. Визначити методи для вирішення поставленої в дисертації наукової проблеми, які б забезпечили достовірність здобутих результатів.
3. Систематизувати й уточнити термінологію, основні параметри та періодизацію дизайну, на які спирається дослідження заявленої проблеми.
4. Висвітлити двоїсту сутність дизайну з позиції змін у світовому порядку.
5. Виявити найбільш показові прояви глобалізаційно орієнтованих та національно своєрідних версій у світовому дизайні.
6. Висвітлити сутність запізнення інноваційних імпульсів дизайну в Україні та з’ясувати особливості розвитку вітчизняного дизайну 1920-х – 1980-х рр.
7. Виявити характеристики розвитку основних складових дизайнерських процесів в Україні.
8. Виявити національне та глобалізаційне в дизайнерській культурі України ХХ ст.
9. Визначити характеристики оновлюваної національної ідентичності в дизайні;
10. Побудувати фундамент теоретичної моделі розвитку національно-орієнтованого українського дизайну.
Об’єктом дослідження є національні та глобалізаційні аспекти світової художньо-проектної культури.
Предмет дослідження становить дизайн України у ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: Дизайн України у світовому контексті художньо-проектної культури ХХ СТОЛІТТЯ (національний та глобалізаційний аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок