Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ПОМІСЕЙ МАЛОЛУСКАТОГО КОРОПА В УМОВАХ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ПОМІСЕЙ МАЛОЛУСКАТОГО КОРОПА В УМОВАХ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ПОМІСЕЙ МАЛОЛУСКАТОГО КОРОПА В УМОВАХ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
ОЛЕКСИК Василь Іванович
УДК 639.3.032
РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ПОМІСЕЙ МАЛОЛУСКАТОГО КОРОПА В УМОВАХ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
06.02.03. - рибництво
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті рибного господарства Української академії аграрних наук
Науковий керівник: | кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
БЕХ Віталій Валерійович,
Інститут рибного господарства УААН,
завідувач лабораторії генетики та селекції риб
Офіційні опоненти: | Доктор сільськогосподарських наук,
професор, член-кореспондент УААН,
Інститут розведення і генетики тварин УААН, заступник директора по науці
Єфіменко Михайло Якович
Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, Інститут рибного господарства УААН, завідувач лабораторії удосконалення технологій відтворення та вирощування
Балтаджі Ростислав Анатолійович
Провідна установа: | Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України, м. Київ,
кафедри розведення сільськогосподарських тварин та аквакультури
Захист відбудеться “_29_” жовтня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.364.01 в Інституті рибного господарства за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рибного господарства УААН за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
Автореферат розісланий “14” серпня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
Кандидат біологічних наук С.А.Кражан


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Загальний рибогосподарський фонд ставів Закарпатської області складає 584 га, в т.ч. 511 га нагульних ставів, що призначені для вирощування товарної риби. Для зариблення цих водойм необхідно близько 2 млн. екз. рибопосадкового матеріалу цінних об’єктів аквакультури. Задовольнити потребу в рибопосадковому матеріалі можна лише за наявності відповідної кількості племінних, високопродуктивних плідників.
З розвитком ринкових відносин, перед підприємствами рибної галузі України постає завдання підвищення якості та розширення асортименту продукції. Закарпатська область є унікальним регіоном України – вона межує з 4 європейськими країнами, в яких рибництво знаходиться на високому рівні, а в Угорщині, зокрема, досягло світового визнання. Незважаючи на те, що малолускаті форми коропа відомі в Центральній та Східній Європі, починаючи вже з ХІІІ-XV століття, практично до останнього часу в Україні не проводились роботи з їх промислового (товарного) відтворення та вирощування. Як правило, науковці та виробничники обмежувались створенням селекційних груп, внутрішньопорідних типів, порід рамчастих коропів, яких потім використовували суто для промислової гібридизації з лускатими. В результаті проведення такої системи схрещувань отримували товарну продукцію виключно у вигляді лускатих форм. В останні роки ситуація на ринку живої риби значно змінилась. Маркетингові спостереження свідчать про існування незадоволеного попиту на малолускатих коропів європейського стандарту середньою масою понад 1 кг, при цьому відомо, що різниця в ціні різних форм коропа може досягати 15-20 %. За таких умов реалізації товарної продукції, вирощування малолускатих коропів може бути рентабельним і економічно ефективним.
В сучасному рибництві, так само як і у тваринництві (Кирпичников В.С., 1987; Катасонов В.Я., Гомельский В.И., 1991; Буркат В.П., 1999; Шерман І.М., Гринжевський М.В., Грициняк І.І., 1999; Алексеенко А.А., 2000), використовується дволінійна система розведення, яка дає можливість проведення неспорідненого схрещування та вирощування товарних гібридів. При використанні для гібридизації спеціально підібраних груп, підвищення продуктивності у нащадків може бути обумовлене явищем гетерозису (Irnazarow I., 1996; Томіленко В.Г., 2000). Таким чином, з огляду на кон’юнктуру ринку, у відкритому акціонерному товаристві “Закарпатський рибокомбінат” було проведено комплекс науково-дослідних та рибницьких робіт зі створення нових високопродуктивних гетерозисних помісей малолускатого коропа з перспективою майбутньої селекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ПОМІСЕЙ МАЛОЛУСКАТОГО КОРОПА В УМОВАХ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок